Daugelis žaidėjų jau turbūt patyrė, arba bent patys skaitė kokie kartais traukiantys gali pasirodyti žaidimai, o ypatingai ryšio vaidmenų žaidimai. Žaidimai gali sumažinti žaidžiančiųjų norą bendrauti, dirbti ar mokytis. Tuo metu palikti namus, o juose ir savo mėgstamą žaidimą, nors kelioms valandoms atrodo didelė kančia.

Kol Vakaruose šiuo metu dėl tokių, naujoviškų lygų, kylą vis nauji ir vis dar nieko neišsprendžiantys debatai, Rytai, o teisingiau jų Didžioji valstybė Kinija, nusprendė žengti išties įdomų ir galbūt rimtą žinsgnį – įkurti pirmąją pasaulyje kliniką, skirtą gydyti žaidėjams ir kompiuterio paveiktiems žmonės, nuo „Interneto potraukio“.

„Daugelis mūsų pacientų – jauni žmonės, visi jie metę mokyklas, kadangi žaisdavo ar praleisdavo pokalbių kambariuose ištisas dienas“, – sakė klinikos direktorius Dr. Tao Ran. „Žaidėjai daugiausia kenčia nuo depresijos, nervingumo, panikos ir nenoro bendrauti su kitais žmonėmis. Jie miega blogai, dažniausiai visą naktiį prasikankindami nuo žaidimų ilgesio, jų rankos dreba“. Svorio netekimas buvo dar vienas minėtas sindromas.

Iš žaidimų, dėl kurių daugelis tapo ligoniais, buvo paminėti tik vienas, tai 1996 metais Blizzards studijos išleistas Diablo. Tai pat buvo paminėti ir pokalbių kambariai, kur jaunuoliai ištisai bendraudavo su priešingos lyties atstovais.

Kinijos skaičiais, ši problema atrodo išties įspūdingai. Šalyje priskaičiuojama apie 100 milijonų žaidėjų, iš kurių net 2,5 milijono kenčia nuo įvairių sindromų. Pacientai ligoninėje bus gydomi daugiausia įvairiomis procedūromis, kaip antai akupunktūra, mankštomis ir elektros terapijomis.

Na skaičiais, bet jau Lietuvos mastu atrodo išties milžiniškai. Tačiau prisipažinsiu atvirai, dar neteko sutikti žmogaus, susirgusio taip vadinama „Interneto priklausomybe“.