Šis pasakojimas buvo suplanuotas praėjusiam savaitgaliui, bet dėl panašių priežasčių kaip ir „Bad Day L.A.“ žaidime parašytas tik dabar… galbūt pačiu laiku, kai šiemetinis „Global GameJam“ renginys šiek tiek „atvėso“ ir lengviau objektyviai susidėlioti pačius renginio rezultatus.

Šie metai buvo ypatingo tuo, kad buvo galima kurti ne vien kompiuterinius ar telefonams skirtus žaidimus bet ir kitokius. Smagu, kad šiais metais atsirado ir keletas entuziastų iš Lietuvos, pabandžiusių kažką sukurti šiai kategorijai.

GodBet

Platformos: stalas
Mūsų verdiktas: įdomi koncepcija

Šį kartą buvo sukurtas tik vienas stalo žaidimas – „GodBet“. Žaidimo tikslas neįprastas tapti kažkokios neaiškios savidestrukcinės sektos vadovu,. Iš pradžių kiekvienam žaidėjui tenka tik po 2 tūkstančius netikinčių ir po 3 tūkstančius tikinčių miestelio gyventojų. Be to, dalis netikinčiųjų gyvena miesteliuose. Kiekvienam žaidėjui tenka užduotis pirmam surinkti 20,000 pasekėjų ir juos išžudyti.

breedpong

Platformos: Java
Mūsų verdiktas: gražus, bet nuobodus

PacMan’as su jo amžinu priešu – vaiduokliu – bando ryti tabletes. Žaidėjo tikslas kiek galima labiau šerti PacMan’ą. Žaidžiama beveik visada tik su pele (tik kai kada kelis klaviatūros mygtukus paspausti reikia). Reikia nurodyti tablečių judėjimo kryptį. Jei jos susitrenkia, gali pasigaminti dar šiek tiek tablečių. Kad nebūtų viskas labai paprasta, vis senka laikas ir neprivalgius – gyvybės.

bulb

Platformos: Windows, MacOS X
Mūsų verdiktas: turėtų būti toliau plėtojamas ir pardavinėjamas

„Bulb“ pasakoja istoriją apie robotą, kuris norėdamas išgyventi turi pasirūpinti šviesa, nes priešingu atveju kažkas esantis tamsoje mielai jį sugadintų. Kad nebūtų taip paprasta išgyventi, reikia ieškoti išėjimų iš lygių bei spręsti greitai mažus galvosūkius.

Beje, verta paminėti, kad nors tai labai ir žaidžiamas žaidimas, lėtai jis startuoja, nes visus resursus į atmintį užkrauna žaidimo starto metu.

Dodopult

Platformos: Windows, MacOS X, Linux
Mūsų verdiktas: gaila, kad NES laikai jau seniai praėjo…

Pamenate istoriją apie Nojaus arką? Šiame žaidime teks užsiimti panašia veikla – teks gelbėti paukščius. Tačiau gelbėjimo priemonė bus ne laivas, o katapulta, su kuria juos reikės užmesti kiek galima aukščiau.

Multiply Or Extinct

Platformos: Linux, Windows, MacOS X
Mūsų verdiktas: nesupyktume, jei šis taptų plėtojamu atviro kodo žaidimu

Žaidimas dviems žaidėjams. Jame tenka pasirinkti vieną iš keturių gyvūnų rūšių ir stengtis kiek įmanoma jų pridauginti iki tol kol pasibaigia laikas. Tuomet pasirodo meteoritas ir beveik viską sunaikiną. Kurio žaidėjo padarų išlieka daugiau, tas ir laimi. Kad dar viskas būtų komplikuotesniau, kiekviena gyvybės forma mėgsta tik tam tikrą paviršių. Esant netinkamam paviršiui, gyvybė žūsta.

Render Farm

Platformos: Blender
Mūsų verdiktas: AAA žaidime esanti mini misija

Žaidimo idėja primena seną gerą „Pipe Mania“. Čia taip pat reikia dėlioti vamzdžius, tačiau skirtingai nei aname žaidime jie yra elektriniai. Teisingai sudėliojus galima padaryti, kad būtų atvaizduotas kažkoks paveikslėlis.

The Day Old People Fought Dinosaurs

Platformos: Java
Mūsų verdiktas: tikrai ne kiekvienam…

Žaidimas pasiūlo pakariauti už dvi skirtingas puses – dinozaurus ir senukus (abi žaidžiamos sėdint dviem žmonėms prie to pačio kompiuterio). Abi pusės atvaizduojamos ant lentos. Kas kiek sekundžių kaitaliojasi abiejų pusių poros, kurios gali būti valdomos. Kiekvieno žaidėjo tikslas išnaikinti kitą pusę. Kad smagiau būtų žaisti, žemėlapyje laikas nuo laiko atsiranda įvairių bonusų, kuriuos reikia tik pasiimti…

Lost infection

Platformos: Windows
Mūsų verdiktas: potencialus šiokiadieninis žaidimas, „Ligoninės priimamųjų“ gerbėjams

Šiame žaidime tenka kontroliuoti virusą, kuris turi sunaikinti kažkokį branduolį paukščio organizme. Viskas būtų labai paprasta, jei ne kitos reikalingos paukščio dalys, kurios tik ir lenda prie viruso…

Blooming Island

Platformos: Windows, Unity
Mūsų verdiktas: „Green Peace“ turėtų jį išbandyti

O čia teks pabūti maža bitute, kuri vieną gražią dieną sužino, kad išnyks visos saloje esančios gėlės. Vienintelė išeitis, norint išgyventi – pririnkti pakankamai medaus. Jokių priešų žaidime nėra. Svarbiausia čia tik spėti kol nepasibaigė laikas atlikti savą misiją.

Brain Extinction: Zombie Zombie Zombie

Platformos: MacOS X, Windows
Mūsų verdiktas: galėtų tapti ir komerciniu produktu

„Brain Extinction: Zombie Zombie Zombie“ yra vokselinės grafikos žaidimas. Be to, jis pasižymi neeiliniu siužetu. Žaidime reikia pabūti zombiu, kuris su savo šautuvu turi žudyti išgyvenusius ir valgyti jų smegenis, kad pačiam pasisektų išgyvent.

Supersize extinction

Platformos: MacOS X, Windows,
Unity
Mūsų verdiktas: dar šiek tiek pasėdėjus – puikus žaidimas, organizacijoms kovojančioms už sveiką mitybą

Na, o šis bando išspręsti vis labiau didėjančią vakarų pasaulio problemą – nutukimą. Kaip žinia vieni iš didžiausių priešų sveikatai yra mėsainiai, todėl žaidėjui teks juos su savo traktoriumi bandyti paslėpti nuo žmonių akių, nes tos akys… viską mato!

Colorful Greedy Populations

Platformos: interneto naršyklė
Mūsų verdiktas: gražus bet neilgam

Naršyklinis žaidimas, kuriame reikia kontroliuoti, kaip plinta ekrane spalvos. Žaidėjo tikslas atsilaikyti kažkiek laiko kiekviename žemėlapyje, neleidžiandžiant, kad kuri nors iš dviejų spalvų išnyktų. Žaidžiama pasirenkant spalvą pele, kuri turėtų plisti.

Detective

Platformos: Windows, Flash
Mūsų verdiktas: nors neidealus bet vertas dėmesio

Mėgstantiems galvosūkius „Detective“ žaidimas turėtų patikti. Žaidimo idėja labai paprasta – pamačius 5 mirtis nuspręsti, kuri iš jų buvo lemiama – t.y. sunaikino visą parką.

Dino Paradise

Platformos: Windows
Mūsų verdiktas: linksmam pasibandymui su draugais

Tikslas – susiporuoti su dinozaure. Priemonė – riaumojimas į mikrafoną. Taip, taip… priklausomai nuo riaumojimo ir dinozaurės pozos gali jums visa tai pavykti!

Extinct-O-Tanic

Platformos: Windows
Mūsų verdiktas: gražus ir žaidžiamas, bet neilgam

Panašiai kaip ir „Dodopult“ žaidime, „ Extinct-O-Tanic“ pasiūlys pašaudyti iš katapultų išlikimo vardan. Visgi, skirtingai nei „Dodopult“ čia gelbėti bandysime iš skęstančio laivo žmones. Teks juos šaudyti į praplaukiančius gelbėjimo laiveliuis.

Slots of death

Platformos: Flash
Mūsų verdiktas: tinka tik azartinių žaidimų maniakams

Labai paprastas žaidimas, siūlantis pabūti priklausomu nuo lošimo blogio genijumi. Žaidėjo tikslas – pasinaudojant žaidimo automatu išnaikinti žmoniją.

Tower offense

Platformos: Flash
Mūsų verdiktas: verta šiek tiek žvilgtelti

Jei esi gerbėjas bokštelių ginimo tipo žaidimų, bet jei kažkodėl tau atsibodo, gali pabandyti šį. Čia reikės stengtis padaryti kiek galima daugiau žalos su savo padarais. Jokių bokštelių statytis neįmanoma. Įmanoma, tik kontroliuoti padarų bangas.

Orca

Platformos: Windows
Mūsų verdiktas: tik tiems, kurie mėgsta orkas ir nekenčia pingvinų

Žaidimas apie orką valgančią pingvinus. Oh… jie dar gali ir išnykti!!!

Verta paminėti, kad nors žaidimas labai puikiai startuoja, tačiau pradėjus žaisti iš esmės nelabai, ką jame ką veikti. Praskridęs pingvinas su bomba daugiau nebepasirodo žemėlapyje.

Pigeons

Platformos: Windows
Mūsų verdiktas: labai gražus ir būtų gana žaidžiamas, jei būtų įmanoma nesistengiant pralaimėti

Balandžiai vien dieną išnaikins žmoniją. Nejaugi netikit?! „Pigeons“ žaidime būtent tai irt vyksta! Tu turi krūvą balandžių, ginkluotų sprogmenimis. Tavo tikslas – nuskraidinti balandžius ten, kurie šie kamikadziuodami pridarytų daugiausia žalos.

Snake Extinction

Platformos: stalas
Mūsų verdiktas: tekstinių žaidimų gerbėjams dar vienas žaidimas į kolekciją

Dar vienas gyvatėlės inkarnacija. Šį kartą tekstiniame režime ir su nuostabiai garsais… ir laiku per kurį reikia suspėti pavalgyti…