E417 (Vytautas Lukaševičius): Taigi Ignai, tavo Games.lt profilyje nurodyta, kad esi WoW diskusijų naktinis sargas. Kokią būtent sargybą turi omenyje? 🙂

Mistic (Ignas Sidaras): Šis užrašas ten atsirado prieš kokius 2-3 metus kai naujai atrasta manija leisdavo prisėsti prie Games.lt svetainės tik naktimis. 🙂 Manija vadinu WoW, nes be jo daugiau laisvo laiko nelikdavo niekam. Kaip Games.lt moderatorius laikiau savo pareiga prižiūrėti bent jau savo mėgiamiausio žaidimo diskusijas. O jas tuo metu reikėjo prižiūrėti žymiai daugiau nei dabar…

E417: O kas atsitiko? Pažeidėjai išsibarstė ar žaidimo populiarumas sumažėjo? O gal pačiam tiek laiko nebelieka? 🙂

Mistic: Atsitiko tai, ko Lietuvoje dar turbūt nėra buvę. Gūdžiais WoW‘o pasirodymo metais kas antra tema, kas antras komentaras buvo „kur gaut nemokamą WoW?“ ar „duokit kas cdkey plz!!!1111“. Ilgai teko kovoti su tokiais atvejais gan grubiomis priemonėmis. Tačiau ir jos nebūtų padėjusios, jei ne stebuklas…

E417: Stebuklas? 🙂

Mistic: Kitaip nepavadinsi. Žmonės kažkada prašę nemokamo WoW paklausė ir pabandė tą „stebuklingąjį globalą“. Kas nežino: globalas – oficialūs žaidimo serveriai. Norint ten žaisti reikia įsigyti originalų žaidimą. Tada daugumai mokėti už kompiuterinį žaidimą daugiau nei Gariūnuose atrodė kvaila, bet… WoW tapo tuo žaidimu, kuris privertė lietuvius pakeisti nuomonę – O visgi gal už gerą daiktą mokėti verta? Nuo tada mano įvaizdis kaip kardadančio geimerių tautos priešo pradėjo blukti. Žaidėjai patys pradėjo suprasti pilnai palaikomo (iš kūrėjų pusės) žaidimo privalumus prieš skurdžius „privatus“.

E417: Bet jeigu buvo pasiektas toks, sakykim, „happy end‘as“, tai kodėl dar vis vadiniesi WoW diskusijų naktiniu sargu? Galbūt vardan gražaus prisiminimo?

Mistic: Happy end‘ų realiame gyvenime nebūna. Dauguma forumo veteranų perėjo į legalaus žaidimo palaikymo komandą, dalis pasislėpė supratę, kad čia bendraminčių nesulauks. Deja, dauguma nėra absoliuti sąvoka. WoW populiarumas tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje didėja. Jis pritraukia vis naujus žaidėjus. Lietuvoje šie žaidėjai pirmiausia apsilanko pas mus ir (sėkmingai ignoruodami visas paryškintas forumo taisyklių temas) sukuria eilinę „gal kas zinot geru privatu????“ temą. Nesibaigiantis ratas sukasi toliau. Vyksta šių nesusipratėlių „legalizacija“ kol jie arba patys pabando pirmą kartą mokėti už tai, ką gauna arba pasitraukia niurnėdami… Mano – naktinio sargo pozicija išlieka :<

E417: O ką dar mūsų naktinis sargas, be WoW, teikiasi žaisti? 🙂

Mistic: Užaugau su žaidimais, todėl esu išbandęs beveik viską. Labiausiai pritraukė vaidmenų žaidimai (RPG). Jie savyje turi žymiai daugiau vertės nei šaudyklės ar eilinė Need For Speed dalis. Buvo periodas kai dėl WoW buvau metęs beveik viską, bet intensyvus žaidimas ir ypač žaidėjų gildijose (klanuose) vykstanti drama išvargina. Tada į šalį atidėjęs WoW pirmą kartą įsigijau konsolę Play Station 2 ir pamilau jRPG žanrą.

E417: Ar PlayStation 2 yra vienintelė konsolė, su kuria esi susidūręs?

Mistic: Užaugau su žaidimais. Tačiau mano žaidimai buvo išskirtinai asmeniniam kompiuteriui. Kažkodėl niekad nesidomėjau senosiomis konsolėmis (NES, SNES, Segos konsolės). Pirma tikra pažintis su konsole buvo Final Fantasy 8 žaista Play Station 1 konsolėje, kurią dar ir dabar prisimenu su šypsena. Iš ten turbūt ir kilo giliai užslėptas noras išbandyti kitus tokio tipo RPG, kurie ganėtinai skyrėsi nuo to, ką aš buvau bandęs iki tol PC platformoje.

E417: Amžinų diskusijų klausimas: kas yra geriau – PC ar konsolės?

Mistic: Turbūt už šiuos žodžius mane suvalgys dauguma šio portalo lankytojų, bet manau, jog konsolės geriau atlieka pagrindinę savo paskirtį – “gadinti žmonių laiką” =) Manau, kad PC platformos pastovūs techniniai “gliukai” nusveria (į blogąją pusė) jos nepastovų techninį potencialą prieš konsoles. Konsolės gali pasigirti gausesniu žaidimų pasirinkimu, nereikia vargintis dėl pastovių sistemos atnaujinimų, o dabar į jas pradėtos diegti gan ekstensyvios internetinės galimybės. Yra vienas žanras, kuriame PC vis dar lenkia konsoles: strateginiai žaidimai. Dėl to didelė dalis žaidėjų žaidimuose ieškančių ne tik lengvo atsipalaidavimo, bet ir protinės mankštos į konsoles žiūri kreivai. Bet ir šią sritį greitai turėtų okupuoti konsolės, kaip tai padarė su dar neseniai PC ekskliuzyvais – FPS žaidimais.

E417: Kiek metų tu jau užsiimi su įvairia kompiuterine technika ir pan.?

Mistic: Pirmoji pažintis su komp. technika sutapo su pirmaisiais žaidimais. Tada buvau dar pyplys ir 386‘as man tebuvo žaidimų platforma, kurioje sukosi Civilizacija ir SimCitis. Tik po kurio laiko pradėjau domėtis kas visgi tos dėžės viduje ir kaip ji galvoja. Pamenu kaip pirmą kartą smalsiai atsukinėjau mamos darbinį kompiuterį. Tiesa tada tai baigėsi ne per geriausiai, bet pažintis su tuo kas slepiasi po kompiuterio kiautu mane sužavėjo ilgam laikui. Kurį laiką net norėjau sieti savo būsimą karjerą su komp. technika, tačiau vėliau prioritetai pasikeitė.

E417: Kaip? Ir kas gi privertė tave nusisukti nuo kompiuterinės technikos, pakreipti savo gyvenimą kita linkme?

Mistic: Matyt supratau, kad šis „susižavėjimas“ tebuvo užkietėjusio geimerio noras būti arčiau savo pomėgio – kompiuterio. Į programavimą ar dizainą niekad nebuvau linkęs, o knaibymasis po „geležį“ nors ir buvo gan smagus hobis perdien taip pat nusibostų.

E417: Tai kokia gi tavo kryptis gyvenime yra būtent šiuo metu?

Labai atsiprašome, tačiau dėl gyvenimiškų nesklandumų ir atitinkamo žodžio definicijos nebuvimo edukacinių terminų žodyne mes privalome šį interviu nutraukti. Tęsinio galite tikėtis maždaug po dviedešimties metų, kada pasaulyje nebeegzistuos tam tikrų profesijų pavadinimai arba visi vėl įgaus ‘darbininkų’ statusą.