Nuo kitų metų Jungtinėje Karalystėje nebebus aktyviai persekiojami piratinę produkciją naudojantys ir ja besidalinantys asmenys, praneša BBC.

Įtariamieji iki keturių kartų per metus elektroniniu arba paprastu paštu sulauks įspėjimų apie galimai vykdomus pažeidimus. Jokių kitų veiksmų prieš juos imtasi nebus. Taip bus elgiamasi net ir tuo atveju, jei įspėjimai bus ignoruojami.

Pasak Britų muzikos įrašų asociacijos generalinio direktoriaus Geoffo Tayloro, jie bus ypač veiksmingi tėvams, kurių daugelis nežino, kam jų vaikai naudoja interneto ryšį.

Pernai siekiant apsaugoti vaikus nuo nepageidaujamo turinio Jungtinėje Karalystėje buvo pradėti blokuoti pornografiniai tinklapiai. Priėjimas suteikiamas tik pateikus prašymą.

Intelektinės nuosavybės savininkai norėjo, kad jiems būtų suteikti duomenys apie pirataujančius asmenis ir kad įspėjamuosiuose laiškuose būtų užsimenama apie už piratavimą gresiančias baudas. Abu prašymai buvo atmesti.

Nors pavieniai asmenys daugiau nebebus aktyviai persekiojami, teisinė kova su piratiniu turiniu padedančiais keistis puslapiais bus tęsiama toliau.