JAV rinkoje „Apple“ pradėjo taikyti keistą „iPhone“ mobiliųjų telefonų pardavimo politiką. Už juos nuo šiol negalima susimokėti grynaisiais, be to, vienam pirkėjui parduodama ne daugiau nei du „iPhone“ mobilieji.

Oficialiai sprendimas imtis tokių priemonių aiškinamas noru užtikrinti pakankamą „iPhone“ kiekį rinkoje bei užkirsti kelią spekuliacijoms. Tačiau neoficialiai daugelis tame įžvelgia „Apple“ norą riboti „atrištų“ „iPhone“ prekybą.

Anksčiau skelbtais duomenimis, apie 250 tūkstančių iš 1,4 mln. parduotų „iPhone“ mobiliųjų buvo perkami tik tam, kad juos „atrišti“ ir perparduoti. Prekyba „atrištomis“ telefono versijomis taip įsisiūbavo, kad jas be problemų galima nusipirkti Europoje, kur „iPhone“ oficialios premjeros dar tik laukiama.

Visgi panašu, kad prie konkretaus ryšio tiekėjo pririštiems „iPhone“ artėja galas – telefonui pasirodžius prekyboje Prancūzijoje ryšio tiekėjas „Orange“ galės pardavinėti tik „nepririštas“ jo versijas, nes šios šalies įstatymai draudžia susieti telefoną tik su vienu paslaugų tiekėju.