Kaip teigia Japonijos dienraštis Mainichi Daily News, Kagavos Prefektūros policija areštavo du Kinijos studentus, atsidūrusius Japonijoje mainų programos dėka, dėl įvairių daiktų vagystės iš mirusių Lineage II žaidėjų, pasinaudojant neleistinomis priemonėmis.

Šie studentai, savo pavogtus daiktus vėliau realizuodavo įvairiuose aukcionuose. Kagavos policija teigia, jog šiuo metu panašiais nusikaltimais įtaria ir daugiau Kinijos studentų.

NC Japan, oficialus Lineage II operatorius, pranešė, kad šie sukčiai iš pradžių susikurdavo normalius vartotojus ir vėliau pasinaudodavo įdiegtu modu, kuris automatiškai pavogia visus daiktus iš mirusio žaidėjo. Su taip apvogtais žaidėjais, jau nebeįmanoma toliau žaisti.

Vienas daiktas iš Lineage II žaidimo parduodamas aukcionuose, gali būti vertas nuo 2,300 iki 8,000 yenų (nuo 60 iki 200 litų). Tokios virtualios parduotuvės padeda labai lengvai realizuoti įvairius pavogtus daiktus. O visi pinigai, sumokėti kredito kortelėmis, keliauja tiesiai į sukčių sąskaitą banke.

„Kol internete bus tokių daiktų paklausa, tol nei policijai, nei kam nors kitam nepavyks sustabdyti šių nusikaltimų“, – komentavo įvykį Akio Kokubu, Interneto Asociacijos Japonijoje viceprezidentas.

Kobes universiteto profesorius Masakatsu Morii, sakė jog Japonijoje nėra jokio specialaus įstatymo, kuris reaguliuotu žaidimo daiktų pardavimą aukcionuose. Tuo turėtų pasirūpinti pačios žaidimų savininkės.

Šiuo metu policija vykdo tolesnius tyrimus dėl šio įvykio.