Pasirodė debesėlių „iPhone“ fronte. Kaip žinia, vienintelis ryšio operatorius kuris šiuo metu „Apple“ telefonus parduota yra „AT&T“. Visi „iPhone“ mobilieji atitinkamai yra „pririšti“ tik prie šio tiekėjo paslaugų, na o jų pirkėjai turi pasirašyti su operatoriumi sutartis.

Čia įdomybės ir prasidėjo. Nors anksčiau buvo kalbėta, kad per pirmą savaitgalį parduota virš 500 tūkstančių, AT&T susiskaičiavus sutartis paaiškėjo, kad jų pasirašyta tik 146 tūkstančiai, t. y. maždaug tris kartus mažiau. Pernelyg daug erdvės spėlionėms nelieka, nes VISI perkantys „iPhone“ sutartį su AT&T privalėjo pasirašyti. Taigi, galima įtarti, kad realiems pirmo savaitgalio pardavimų skaičiams iki minėtų pusės milijono tikrai toli.

AT&T ir „Apple“ teigia, kad skirtumas tarp anksčiau skelbtų ir suskaičiavus sutartis gautų rezultatų atsirado dėl paprasčiausio vėlavimo – internetu perkantys pirkėjai sutartis pasirašo tik telefoną gavę, keliomis dienomis vėliau, tad jie į statistiką esą pakliuvo kiek vėliau. Tuo tarpu nemažai kritikų jau kalba apie tyčia paskelbtus pernelyg didelius pardavimų skaičius kuriais siekta tuos pačius pardavimus ir išjudinti.

Kaip ten bebūtų, „iPhone“ startas visgi nėra labai blogas, nors ir rezultatais kol kas nestebina. Mobiliųjų telefonų rinkoje įprasta lygiuotis į „Nokia“, na o čia „Apple“ tikrai turi kur pasistiebti. Daugelio įdomesnių „Nokia“ mobiliųjų modelių per pirmą prekybos dieną parduodama netoli 100 tūkstančių. O modelių pas suomius tikrai daug… Iš viso „Nokia“ per vieną ketvirtį pasaulinėje rinkoje parduoda net 100 mln. mobiliųjų telefonų.