Prieš kiek daugiau nei mėnesį kompanija „Square Enix“ savo investuotojams pranešė, kad ateityje ketinama visą dėmesį skirti tik pagrindinėms kompanijai priklausančioms studijoms ir kuriamoms žaidimų serijoms. Tuomet paaiškėjo, kad „Hitman“ seriją kūrusios studijos „IO Interactive“ nėra tarp minėtųjų pagrindinių studijų.

„IO Interactive“ likimas, kaip ir jų kurtos „Hitman“ serijos, kurį laiką buvo nežinomas. Gandai teigė, kad dėl studijos pardavimo jau kalbamasi su potencialiais naujais investuotojais, o kurie taip pat gautų ir visas teises į žymiąją žaidimų seriją apie Agentą 47.

Kaip paaiškėjo šiomis dienomis, istorijos atomazga tapo žinia, kad „IO Interactive“ baigė savęs išpirkimo procesą ir nuo šiol yra nepriklausoma kūrėjų studija. Taip pat studija pasiliko ir visas teises į ją išgarsinusią „Hitman“ seriją.

„Mums yra labai svarbus išlaikyti teises į „Hitman“ seriją. Nuo šiandien mes turime visišką studijos ir „Hitman“ intelektualinės nuosavybės kontrolę“ pranešė „IO Interactive“ generalinis direktorius Hakan‘as Abrak‘as. Jis taip pat nepraleido progos padėkoti „Square Enix“ už ilgametę pagalbą.

Kalbant apie „Hitman“ seriją, studijos atstovai teigia, kad yra atviri naujoms galimybėms ir yra pasirengę dirbti kartu su kitomis kompanijomis.

„IO Interactive“ veiklą pradėjo kaip nepriklausoma studija ir dabar grįžta prie savo šaknų kartu su labai talentinga ir atsidavusia komanda“ kalbėjo H. Abrak‘as.

1990 metais įkurta „IO Interactive“ studija 2004 metais buvo nupirkta savo leidėjo „Eidos Interactive“, kurio kontrolę kartu su studija 2009 metais perėmė „Square Enix“. Teigiama, kad skyrybos su šia kompanija ir atgautas nepriklausomos studijos statusas „IO Interactive“ kainavo 43 mln. JAV dolerių.