Jei būtum paklaustas ir greitai turėtum atsakyti, kaip save apibūdintum ar pristatytum?

Sveiki. Aš žaidžiu žaidimus, todėl miegu tiek pat mažai, kaip ir jūs.

Ką apskritai dažniausiai veiki prie kompiuterio?

Prie kompiuterio aš dirbu, pramogauju ir darau niekus. Darbui su kompu rašau rašinius, visokius projektus, dainas, siunčiu įvairiausius failus ir t.t.. Pramogaudamas internete žaidžiu šachmatais ir kortomis, ieškau informacijos savo hobiams. Prie niekų priskirčiau landžiojimą po visokias kvailas svetaines, muzikos ar filmų ieškojimą, dalyvavimą „chatuose“ ir visa kita. Šiaip, kompiuteris man didžiąja dalimi asocijuojasi su internetu.

Ar daug išmanai apie kompiuterių pasaulį?

Nemanau. Aš graibausi esminiuos terminuose – „hardai“, „bytai“, „garso plokštės“ ir panašiai, tačiau užėjus profesionalesnei diskusijai nuleisčiau rankas. Iš esmės esu žioplas vartotojas. Nežinau, kaip veikia tranzistorius, tuo labiau man visiška fantastika yra kompiuteris. Tiesiog turiu draugų kompiuteristų, kurie iškilus reikalui ateina ir kaip aštuonkojai savo čiuptuvais greitai sutvarko kas reikalinga.

Koks tavo pirmasis kompiuteris, jei galima plačiau?

🙂 Dabar ką tik pažiūrėjau, nes jis teberiogso kampe namie. Kažkoks KCom Pentium. Manau kokių 1995 leidimo. Plačiau man sunku būtų ką nors papasakoti. Viskas, ką su juo veikdavau, tai dėliojau „soliterį“ ir rašydavau rašinius.

Kokiu agregatu naudojiesi dabar?

Dabar turiu Vectron AK09. 3500+/RAM 1024MB/HDD 200GB/vaizdo pl.GeForce 6600 128MB/DVDRW ir t.t.. Dievaži, nurašiau nuo techninio paso. Pats nė velnio neatsiminčiau 😀

Ką galvoji apie kompiuterijos raidą?

O ką apie ją galvoti. Manau ji suvalgys klestinčius, civilizuotus kraštus. Žinoma, ne tik ji, tačiau labai prie to prisidės. Technologijų pažanga mus jau seniai išmušė iš pusiausvyros, kadangi daiktai, anksčiau matyti tik fantastiniuose filmuose greitai kainuos ne ką daugiau, nei kiaušiniai. Visa tai skirta mūsų patogumui, tačiau tai silpnina budrumą ir imunitetą. Mes daromės tingūs. O kai visuomenės aptingsta, paprastai ateina agresyvūs barbarai ir nušluoja viską velniop. Manau, kažkada ateity kur nors Europoje ar centrinėje Amerikoje archeologai kapstysis po molį, rankios dalimis kompiuterius ir kraipys galvas – kaip tokios protingos civilizacijos žlugo. O žlugo jos todėl, kad pasidarė absoliučiai priklausomos nuo kažkokių mikroprocesorių. Negali visko statyti ant vienos kortos, bet mes jau pastatėme. Mes visiškai priklausomi nuo kompo. Pažiūrėkite. Dabar užspringsta paprasčiausias kopijavimo aparatas ir mes jau lakstom koridoriais, mojuodami popieriais ir panikuodami. Lyg staiga netekę mylimos mamytės.

Ar pats žaidi kompiuterinius žaidimus?

O, žinoma. Ir gana dažnai. „Playstation“, PC diskų ir dabar pilni kambariai.

Koks žanras labiausiai patinka?

Anksčiau labai mėgau karinius žaidimus. „Medal of honor“, „Storm in the Desert“ ir panašius. Mane veža bet kokios asociacijos su antru pasauliniu karu, taigi patrauklūs visi šio pagrindu sukurti žaidimai. Taip pat mėgau būti neva geruoliu ir su amerikonų specpajėgomis vaduoti kokius vargšus albanus, kuriuos persekioja rusai ir serbai Balkanuose. Kartą atsilikau nuo būrio, tai kaip koks kvailys šliaužiau mišku gal dvi valandas ir vis tiek rusai mane „užlenkė“ :/ Kartais pagalvoju – ar gali sveikas, protingas žmogus stumti laiką tiesiog spoksodamas į ekraną, kaip kažkoks žmogeliukas šliaužia, beje ne pačios geriausios grafikos mišku. Sakau, mus tai pražudys 😉 Po to labai užsikabinau už strateginių. Vienas draugas namuose turi kompiuterių tinklą, tai trys vyrai gal kiaurą parą sėdėdavom su brendžio buteliais skirtinguose kambariuose ir „pjaudavom“ „Kazokus“. Tai tebelieka vienas iš mėgstamiausių žaidimų.

Kokio labiausiai žanro nekenti?

Aš niekada nemėgau paprasčiausių šaudyklių, visokių kompiuterinių karatistų ir boksininkų bei futuristinio siužeto žaidimų. Tipo kur šaudo lazeriais ir panašiai. Labiau patiko, kur viskas paremta realiais įvykiais ir ekipiruote. Be to nelabai mėgstu automobilių lenktynes. Iš „Playstation“ žaidimų dabar žaidžiu tik viena – futbolą. Tai beveik tobulas žaidimas. Bėda, kad tarp draugų nebeturiu lygiaverčių partnerių. Reikia paieškoti toliu.

Kokiame serveryje žaidi WOW?

WOW žaidžiu Amerikos serveryje, nes ten jau žaidė du geri bičiuliai lietuviai. Be jų lietuvių ten kol kas nesutikau. Visada mėgau fentezy žanrą, o dabar aiškiai esu nuo jo priklausomas. Ką pamačiau WOW mane visiškai pribloškė. Vietomis jis gali pasirodyti nuobodokas, tačiau pati idėja, kažkokio paralelinio mūsiškiam pasaulio sukūrimas yra vertas pagarbos. Tiek visokių niuansų galėjo sugalvoti tik labai protingi ir kūrybingi žmonės. Velniai nematė, net jeigu jie, niekšai, naudodamiesi mūsų silpnumu kraunasi milijonus :S

Ar esi siuntęsis ką nors nelegaliai?

Nebūsiu melagis. Žinoma, kad esu. Kita vertus, pati sąvoka „nelegalu“ internete įgauna nesuprantamą formą. Juk mes nesijaučiam „nelegaliai“, jeigu leidžiam kitiems naudotis savo knygų biblioteka arba iš draugų ar televizoriaus persirašome patikusius koncertus ar filmus. Internetas tiesiog suteikė galimybę tų neakivaizdžių „draugų“ turėti daugiau. Viskas – skrynia atidaryta. Tu negali vien plaukioti baseine. Nori nenori gurkštelėsi ir vandens.

Ar bus kada nors Tavo laida apie kompiuterinius žaidimus?

Gal juokaujat? Koks dešimties metų bamblys tokią laidą padarytų šimtą kartų geriau.

Ką manai apie smurtą žaidimuose? Ar tai galėtų pakenkti vaikų psichikai? Ar leistum savo vaikams žaisti smurtinius žaidimus tokius kaip populiarusis „GTA: San Andreas“?

Neturiu šiuo klausimu aiškios nuomonės. Spręsdamas pagal savo patirtį, nemanau, kad jie gali taip įtakoti vaiko psichiką. Vaikystėje aš buvau prisiekęs siaubo filmų gerbėjas. Juos rodydavo per Lenkijos televiziją. Na, bet man niekada nekilo noras kirviu užkapoti savo senelius ar bent jau kaimynų šunį.
Visą laiką problema yra tik šeimoje. Jeigu tėvai palieka vaiko auklėjimą tik kompiuteriui, tada žinoma gali tikėtis, kad užaugs sociopatas ir vieną dieną užaugęs iššaudys gerus savo bendradarbius saldainių fabrike.
Bet, mano galva, pasaulyje gali būti visokio šlamšto, jeigu augančioms smegenims aplinkiniai įdiegia paprasčiausias gėrio, supratimo ir smalsumo pamokas. Šiaip ar taip, ko gero, turėtų būti kažkoks žaidimų skirstymas pagal amžiaus grupes.

Ir pabaigai – ko palinkėtum www.games.lt portalo lankytojams.

Išsimiegokit 😀