Asociacija „INFOBALT“ ir informacinių technologijų (IT) bendrovė „Microsoft“ organizavo socialinę iniciatyvą, kurios metu moksleiviai 38-iose Lietuvos mokyklose turėjo galimybę susitikti su IT bendrovių vadovais ir specialistais. Organizatoriai žada iniciatyvą tęsti ir ateinančiais metais kartu su partneriais kitose Europos valstybėse.

Susitikimų metu daugiau nei 20-ies šalies IT bendrovių vadovai ir specialistai dalijosi patirtimi bei žiniomis apie profesines perspektyvas, studijų ir kasdieninio darbo ypatybes, susitikimuose taip pat nemažai dėmesio skirta ir saugumo internete temai. Susitikimai buvo organizuoti ne tik didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, bet ir Birštono, Jonavos, Kaišiadorių, Kuršėnų, Prienų, Raseinių, Rokiškio, Rudaminos, Vilkyškių, Vilniaus rajono, Zarasų mokyklose. Šia socialine iniciatyva siekiama supažindinti Lietuvos moksleivius su IT galimybėmis versle ir gyvenime, skatinti rinktis perspektyvias informacinių technologijų specialybes.

„Antrus metus iš eilės vykstantys susitikimai mokyklose parodė, jog nepaisant puikių gebėjimų naudotis informacinių technologijų produktais, moksleiviai net neįsivaizduoja, kokias galimybes atveria IT profesinė karjera. Siekiame jiems parodyti, kad IT yra ne tik įdomi, kūrybiška, demokratiška veikla, bet ir gerai apmokama, perspektyvi specialybė. Tikime, kad betarpiškas bendravimas tarp srities specialistų ir moksleivių gali geriausiai atskleisti, ką suteikia gyvenime pasirinktas IT profesionalo ar vadovo kelias. Be to, šalies ir Europos Sąjungos (ES) IT sektoriaus augimo tendencijos rodo, jog specialistų, kuriančių, pritaikančių ir naudojančių IT įvairiose gyvenimo srityse, paklausa tik didės“, – sako asociacijos „INFOBALT“ Inovacijų vadovas Andrius Plečkaitis.

Nors IT specialistų poreikis auga, stojančiųjų į Lietuvos aukštąsias mokyklas skaičiaus tendencijos rodo, kad pastaraisiais metais moksleiviai dažniau renkasi socialinius ar humanitarinius mokslus, nors šiose srityse šiuo metu rasti darbą yra sunkiausia. Preliminariais duomenimis, šiais metais stojančiųjų į socialinių mokslų specialybes yra 5 kartus daugiau nei į technologijos mokslų. Todėl „INFOBALT“ kartu su įmonėmis, valstybės institucijomis, švietimo įstaigomis siekia sudaryti sąlygas moksleiviams išsamiau susipažinti su technologine kūryba.

„Microsoft Lietuva“ generalinio direktoriaus Mindaugo Glodo teigimu, renkantis profesiją labai svarbu įvertinti tai, kas vyksta rinkoje. Šiandien pastebima kad informacinės technologijos vis giliau skverbiasi į kiekvieną gyvenimo sritį, o pati IT specialybė tampa vis svarbesnė.

„Ateities IT profesionalų laukia itin įdomūs uždaviniai, nes informacinės technologijos bus vis aktyviau panaudojamos sprendžiant opiausias problemas įvairiose tiek valstybės, tiek atskiro žmogaus gyvenimo srityse. Tačiau susitikimuose su moksleiviais mes diskutavome ir apie saugumą internete. Ši tema yra aktuali, nes internete gausu žalingos informacijos, taip pat didelė tikimybė susidurti su kibernetinėmis patyčiomis ar seksualiniu viliojimu. Su moksleiviais diskutavome ir jiems aiškinome, kaip galima išvengti nemalonios ir net bauginančios patirties internete“, – pasakoja „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius M. Glodas.

Įvairiose Lietuvos mokyklose vykusiuose susitikimuose dalyvavo asociacijos „INFOBALT“ nariai IT bendrovės: „Alna Intelligence“, „Baltic Amadeus“, „Baltic Orbis“, „Baltijos kompiuterių akademija“, „BMG Consulting“, „CID Baltic“, „Duomenų centras“, „Edrana“, „Elsis“, „Etronika“, „Hewlett-Packard“, „HNIT-BALTIC“, „IBM Lietuva“, „Informacinės konsultacijos“, „Inta“, „Lantelis“, „No Magic Europe“, „Sekasoft“, „Technogama“, „Tildė“, taip pat daugiau nei 20 bendrovės „Microsoft Lietuva“ specialistų ir vadovų.

IT specialistų poreikis didėja Lietuvoje ir Europoje

Analitikų kompanijos IDC prognozėmis, ES šalyse 2015 m. laisvų darbo vietų skaičius IT srityje gali pasiekti nuo 100 000 iki 700 000. Šių metų pradžioje asociacijos „INFOBALT“ atlikta didžiųjų Lietuvos sektoriaus darbdavių ir asociacijos narių apklausa parodė, kad artimiausiais metais informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų paklausa rinkoje ims gerokai viršyti pasiūlą – 2011–2016 m. laikotarpio pabaigoje numatomas apie 6000 specialistų trūkumas. Statistikos departamento duomenimis, per paskutinius penkerius metus darbuotojų skaičius Lietuvos IT paslaugų įmonėse išaugo apie 30 proc.

Europos Komisijos „Skaitmeninėje darbotvarkėje“ teigiama, kad IRT sektoriuje tiesiogiai sukuriama 5 proc. ES BVP, jo rinkos vertė – 660 mlrd. eurų per metus, o indėlis į bendrą produktyvumo augimą yra dar didesnis. Įvertinus IRT sektoriaus įtaką bendram šalies konkurencingumui, Lietuva susiduria su rimtu iššūkiu, nes IRT sektoriuje šiuo metu turėdama 1,8 proc. visų darbuotojų, atsilieka pagal IRT specialistų proporcinę dalį nuo kitų ES šalių, o ES vidurkis yra beveik dvigubai didesnis – 3,2 proc.

„Infobalt“ ir „Microsoft Lietuva“ pranešimas spaudai

7 Komentarai

 • The_GRAnD
  Posted 2011-07-14 18:08 0Likes

  Man vaidenasi, ar mokyklos jau senokai ištuštėjo?

 • Bleach
  Posted 2011-07-14 18:20 0Likes

  Nebutina lankytis jiem ir taip planuoju sitai studijuot, vienintele visada darbo turinti profesija (legalaus ir nelegalaus) 🙂

 • viminkas
  Posted 2011-07-14 18:26 0Likes

  jo lengva tipo surasti programuotojam darbo ieskau niekaip nerandu php katik baigiau noriu dirbti ir mokytis toliau php gudrybiu

 • Mage-7
  Posted 2011-07-14 19:32 0Likes

  Jei yra praktinės patirties ant PHP, tai nežinau kaip tu nerandi. Skelbimų php labai daug. Kitas klausimas kaip tu ieškai? Aš ieškojau pora metų, nes be patirties niekas nenori imti.

 • Appci
  Posted 2011-07-14 20:45 0Likes

  Nu tikrai gera specialybe tuom kad jei gerai dirbsi visad ir uzsieni galesi gaut darbo(jei tik noresi aisku). Ne kaip baigus kokia lietuviu kalba ar teise(sry, niekam uzsieni neidomu kad tu lietuvos istatymus zinai ir t.t.).

 • Pjs
  Posted 2011-07-14 21:49 0Likes

  Appci rašė:
  Nu tikrai gera specialybe tuom kad jei gerai dirbsi visad ir uzsieni galesi gaut darbo(jei tik noresi aisku). Ne kaip baigus kokia lietuviu kalba ar teise(sry, niekam uzsieni neidomu kad tu lietuvos istatymus zinai ir t.t.).

  Kam tu cia kisi ta lietuviu kalba ir teise, tai ir savaime aisku kad mokaisi sias specialybes tam kad dirbti LT. O del pasakymo kad darbo ieskojot pora metu tai arba perauksta kartele sau uzsikelet arba nemokat saves parduot net ir neturint patirties zinant kaip reik save pateikti ir parodant darbdaviui nora dirbti galima laisvai rasti darba

 • sopuku
  Posted 2011-07-15 05:30 0Likes

  kaip pas tebejaulievuta zemiau kauno nebeegzistuoja.. nei marijampole nei alytus nei druskinnikai nei vilkaviskis nieko nera lietuvoj 😀 vazineja po kaimus i normalius miestus nenuvaziauoja

Komentuoti