[ATNAUJINTA] „Hatred“ grąžintas į „Steam Greenlight“ sistemą. Kūrėjams laišką parašė pats Geibas, teigdamas, jog jis nesuprato kodėl žaidimas buvo pašalintas, atsiprašė kūrėjų komandos už nepatogumus bei palinkėjo jiems sėkmės kuriant projektą.

[NAUJIENA] Turbūt girdėjote apie tokį skandalingą Lenkijos studijoje „Destructive Creations“ kuriamą nekaltų žmonių žudymo žaidimą „Hatred“. Jau vos anonsavus projektą, nuo jo nusiplovė „Epic Games“, reikalaudama kūrėjų iš pristatomojo žaidimo filmuko pašalinti „Unreal Engine 4“ variklio logotipą.

Tačiau didžioji dalis žaidėjų projektą sutiko pakankamai teigiamai. Jei jau tokie žaidimai kaip „Manhunt“ ir „Postal“ rado savo vietą Steam’e, tai kodėl „Hatred“ negali? Vos tik žaidimas pasirodė „Steam Greenlight“ sistemoje, po kelių valandų jam buvo uždegta raudona šviesa. „Norėtume, kad jūs vyrukai žinotumėte, jog remiantis tuo, ką mes pamatėme Greenlight’e, mes neišleisime „Hatred“ Steam’e“, – sakė kompanija „Valve“ studijai „Destructive Creations“.

Nors „Steam“ parduotuvėje „Hatred“ ir nepasirodys, kūrėjai sako, kad tai neturi visiškai jokios įtakos žaidimo kūrimui ir nekeičia jo vizijos. Kaip ir buvo planuojama, „Hatred“ turėtų pasirodyti 2015-ųjų antrajame ketvirtyje.

Per kelias valandas „Steam Greenlight“ sistemoje žaidimas surinko 13,148 „taip“ įvertinimus ir Top 100 sąraše užėmė 7-ąją vietą. O juk žaidimų šioje sistemoje yra per 2200. Tai rodo, kad susidomėjimas projektu yra labai didelis ir žaidėjai labai nekantrauja, kada galės pataškyti nekaltų civilių smegenis, patirdami didelį pasitenkinimą.

„Hatred“ yra žaidimas, kuriame žudysime nekaltus žmones. O tai darysime todėl, jog pagrindinis mūsų valdomas personažas nekenčia viso pasualio. Jis pilnas neapykantos ir nori užbaigti savo gyvenimą įspūdingai – būti suvarpytam pareigūnų kulkų. Tačiau prieš tai juk reikia linksmai pašėlti, be jokio gailesčio žudant viską kas juda.

Tai ne pirmas atvejis, kada „Valve“ uždraudžia arba pašalina žaidimą iš „Steam“. Prieš kurį laiką „Valve“ pašalino „Paranautical Activity“ iš „Steam“ parduotuvės dėl to, jog jo kūrėjas socialiniame tinkle „Twitter“ užpsichavęs pagrasino nužudyti Geibą Niuvelą. Žaidimas į parduotuvę iki šiol nesugrąžintas, nepadėjo net vieši kūrėjo atsiprašymai.

Kaip manote, tokie žiaurūs žaidimai turėtų būti leidžiami ar draudžiami? Gal kaip tik tokių reikia daugiau, nes jie padeda nuleisti garą po sunkios darbo dienos?