Išleidimo data: 2007 metai
Žanras: Nuotykių/Fantastikos

2001 metais pasirodžius filmui „Haris Poteris ir Išminties akmuo“ („Harry Potter and the Philosopher’s Stone“), retas įsivaizdavo kaip išsivystys ši istorija ir kiek gerbėjų pritrauks į kino teatrus. Beveik kas metai pasirodantys filmai (2001, 2002, 2004, 2005 ir planuojama 2007 metams) pagal Knygų autorės J.K. Rowling istoriją sukelia vis didesnį šurmulį visame pasaulyje.

Kas sukelia šį ažiotažą, mes nenagrinėsime, tegu kiekvienas sprendžia pagal save. Tačiau tas faktas, jog visi keturi, jau išleisti, Hario Poterio filmai patenka į populiariausių filmų šimtuką, kalba pats už save. O svarbiausia naujiena, jog nuo vasario 6 dienos pradėtas penktosios dalies, pavadinimu „Haris Poteris ir Fenikso Brolija“ („Harry Potter and the Order of Phoenix“), filmavimas.

Žavu yra tai, jog nuo pat pirmų filmų laikomasis tam tikrų tradicijų, t.y. į vaidmenis kviečiami išskirtinai britų aktoriai, nors ir yra tam tikrų išimčių (kaip nauja aktorė Evanna Lynch, vaidinsianti Luna Lovegood, kuri yra kilusi iš Airijos). Visgi Airija yra šalia Didž. Britanijos, tad tai nėra tokia ir išimtis…

Penktąjį filmą režisuos David Yates (labiau žinomas kaip britiškų serialų, „The Girl in the Cafe“, „Sex Traffic“, „The Young Visiters“, režisierius). Scenarijų parašė Michael Goldenberg, parašęs tokių filmų, kaip „Peter Pan“ ir „Contact“ scenarijus. Muziką filmui kurs John Williams (garso takelio kūrėjas tokiuose filmuose, kaip „Munich“, „Memoirs of a Geisha“, taip pat dar neišleistų filmų: „Superman Returns“, „Indiana Jones 4“ bei „Jurassic Park 4“). Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermione Granger) ir Rupert Grint (Ron Weasley), dideliam gerbėjų
džiaugsmui, sugrįžta vaidinti. Yra didelė tikimybė, jog ir paskutinėse dviejuose filmuose išvysime šiuos, gerai pažįstamus, veidus.

Turbūt neverta vardinti visus aktorius, tik pasakysiu, jog vaidinti šiame filme sugrįžta Gary Oldman (Sirius Black), David Thewlis (Lupin), kurie nesifilmavo „Goblet of Fire“ filme. Taip pat vaidins Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Imelda Staunton ir kt.

Jau pastebėjome, jog kiekviena dalis darosi vis tamsesnė, ir siužeto vingiais, ir psichologiniu aspektu. Jau praėjo tie metai, kai Haris Poteris galėjo gėrėtis magišku pasauliu ir džiaugtis nuotykiais Hogvartso burtų mokykloje. Pagrindinė to priežastis yra Voldemorto, visų laikų blogiausio magiškojo pasaulio burtininko, sugrįžimas. Ką jis turi bendro su Hariu Poteriu? Kodėl jis siekia sunaikinti Harį Poterį? Šių ir panašių klausimų
atsakimai iš dalies bus atskleisti penktojoje dalyje. Nauji personažai, naujos magiškos vietos, gynimosi nuo Juodosios Magijos (Defence against the Dark Arts) pamokos – štai kas laukia mūsų naujame filme.

Haris Poteris ruošiasi žengti dar vieną žingsnį savo likimo link…Ar Jūs pasiruošę naujiems nuotykiams?