Šiaip Capcom šaunuoliai, kad beveik viską perkelia į PC, bet kad muštynės atkeliaus, tai tikrai nesitikėjau. Aišku, ten bus problemų su valdymu, bet klaviatūra bus vienas iš trijų pasirinkimų. Kiti du – Xbox pultelis ir specialus arkadinis pultas, jungiamas per USB. Jei bus galima lengvai prijungti porą tokių pultelių ir jie nekainuos baisingų pinigų – turėtų būt visai smagu.

Aš bandžiau X360 versiją. Kovotojų pasirinkimas nebuvo labai didelis, berods tik 16, bet sakė galutinėje versijoje bus daugiau. Galima rinktis iš puikiai žinomų klasikinių herojų, tokių kaip Ryu, Ken, Chun-Li, Guile ir kitų. Yra ir naujų nematytų kovotojų: superšnipė Crimson Viper, buvęs samdinys, įvairių stilių meistras Abel, meksikietis imtynininkas El Fuerte ir storulis, unikalaus stiliaus kovotojas Rufus. Laiko žaisti buvo labai nedaug, tai išbandžiau tik porą herojų, kad pasižiūrėt bendrą žaidimo mechaniką.

Kautis labai smagu. Kūrėjai šį žaidimą pristato kaip Street Fighter II atgimimą naujos kartos technologija. Iš esmės tai tos pačios dvimatės kovos su 3D herojais ir trimatėse aplinkose. Atrodo paprasta ir neįdomu, bet muštynės visai smagios, kur kas greitesnės ir paprastesnės nei pilnos 3D kautynės.

Įprastus muštynių judesius IV-oje dalyje papildo naujo tipo atakos. Focus atakos atliekamos vienu metu spaudžiant vidutinio smūgio ir spyrio mygtukus. Trumpai spustelėjus atliekama trumpa ataka, palaikius ilgiau ji pasikrauna ir siunčia priešininką į nokdauną, kurio metu gali spėti paleisti dar kelis kombo judesius. Visiškai pakrautos Focus atakos priešininkas blokuoti nebegali. Kiekvienas veikėjas turi savo galingą Focus ataką, tarkim, naujasis El Fuerte gali peršokti kone per visą ekraną ir pasiekti bet kur esantį priešininką.

Jungiant įprastas ir minėtąsias Focus atakas galima gauti naująsias galingas Super Combo atakas. Na o galingiausia naujiena – Ultra Combo ataka, kurią galima atlikti užpildžius „keršto“ stulpelį (pildomas kovotojui patiriant žalą). Pavykus paleisti Ultra Combo ataką (kiekvienas herojus turi skirtingą mygtukų kombinaciją, tad teks daug išmokti), įsijungia animacinis filmukas su stilizuotai atliekama įspūdinga ataka, tad apie jokią gynybą, be abejo, nėra kalbos.

Šiaip jei teko matyti Street Fighter IV pristatomuosius filmukus, iškart į akis krenta jo išskirtinis meninis stilius. Kol laukiau pristatymo spėjau peržiūrėti kelių herojų pristatomuosius filmukus – parodomąsias kautynes. Viskas tarsi piešta akvarele, po smūgių lieka juodi potėpiai, laikas lėtinamas, greitinamas ir stabdomas. Labai įspūdinga, tikrai verta pamatyti.

Street Fighter IV pasirodys X360, PS3 ir PC kitais metais, tikslesnė data kol kas nepaskelbta.