Nėra abejonių, jog „Grand Theft Auto 6“ pasirodymas yra tik laiko klausimas, bet jau atsirado šioks toks šių spėlionių patvirtinimas – aktorius Tim Neff nurodė atlikęs žaidimui skirtą judesių fiksavimą.

Prieš tai jis tą patį padarė kitam „Rockstar Games“ projektui, 2018-aisiais pasirodysiančiai studijos „Rockstar San Diego“ atviro pasaulio trečio asmens veiksmo-nuotykių šaudyklei „Red Dead Redemption 2“.

Debiutavęs konsolėms „Xbox 360“ ir „PlayStation 3“ 2013-ųjų rugsėjį, 2014-ųjų lapkritį atnaujintas ir perleistas „PlayStation 4“ ir „Xbox One“, o paskui, 2015-ųjų balandį, – ir „Windows“ kompiuteriams, „Grand Theft Auto V“ greitai atpirko savo, kaip spėjama, 275 mln. JAV dolerių siekusį biudžetą – didžiausią, kokį tik yra turėjęs video žaidimas.

Vien per pirmąją pardavimų dieną jo kopijų nupirkta už 800 mln. JAV dolerių, daugiau negu jokio kito žaidimo istorijoje. Dar vieną rekordą „Grand Theft Auto V“ pagerino po dviejų dienų, kai vos per tris žaidimo pardavimai viršijo 1 mlrd. JAV dolerių.

Kompanijos „Take-Two Interactive“ teigimu, iki šiol išplatinti 80 mln. „Grand Theft Auto V“ kopijų, iš kurių 5 mln. – per pirmuosius tris šių metų mėnesius.

Ne ką prasčiau sekasi ir kartu su žaidimu platintam internetiniam priedui „Grand Theft Auto Online“. Nors jį galima žaisti visiškai nemokamai, jame už tikrus pinigus galima atsiskaityti už virtualius daiktus. Skaičiuojama, kad pajamos už juos jau gali viršyti 700 mln. JAV  dolerių.

Anot „Take-Two Interactive“ prezidento Strauss Zelnick, „Grand Theft Auto Online“ sėkmė transformavo „Rockstar“ veiklą.  

Nuo to laiko pasikeitė ir pagrindinės „Rockstar Games“ studijos „Rockstar North“ vadovybė – po pusantrų metų trukusių atostogų iš jos prezidento pareigų atleistas ilgametis „Grand Theft Auto“ žaidimų prodiuseris Leslie Benzies.

Tvirtindamas, kad, be kitų dalykų, daugiausiai jo dėka buvo pabaigtas „Red Dead Redemption“ ir sukurtas „Grand Theft Auto Online“, ir kad „Rockstar Games“ bendraįkūrėjai broliai Sam ir Dan Houser stengėsi jį pašalinti iš kompanijos vengdami dalintis pajamomis už žaidimus, L. Benzies vis dar siekia prisiteisti iš „Rockstar Games“ savininkės „Take-Two Interactive“ 150 mln. JAV dolerių.

Tebevykstant teisminiams procesams, kuriuose atskleidžiami iki šiol „Rockstar Games“ kruopščiai saugoti žaidimų kūrimo užkulisiai bei komiškai pikantiški bylos ieškovo ir vieno iš atsakovų santykiai, buvęs „Grand Theft Auto“ prodiuseris metų pradžioje įkūrė eilę naujų žaidimų studijų.

Papildyta:

Aktorius T. Neff paslapiui „PCGamesN“ paneigė gandus, jog yra dirbęs su  „Grand Theft Auto 6“ ar „Red Dead Redemption 2“, ir atsiprašė už interneto trolių sukeltą painiavą.