Beveik prieš mėnesį Games.lt buvo ištikusi nelaimė, kuri sujaukė daugybė mūsų planų, susijusių su planuojamais naujovių pristatymais. Dėl šios priežasties dalis planų buvo atidėta tolimesniam laikui (ir deja kol kas neapibrėžtam). Todėl kad labai netektų liūdėti ištikimiems Games.lt portalo gerbėjams, nusprendėme pristatyti keletą naujovių.

Prieš kelis metus, tik ką atvėrus Games.lt portalo duris, buvo įkurtas IRC kanalas ir apie jį parašyta naujiena. Nors lankytojų dėl šios naujienos labai ten ir nepadaugėjo, tačiau naudos šiokios tokios buvo… Vienas tinklalapio vartotojas slapyvardžiu SwS pasiūlė, kad IRC kanale galėtų vykti ir kokie nors žaidimai. Šiai idėjai aš entuziastingai pritariau ir per kelis mėnesius sukūriau IRC žaidimą Seabattle. Deja, dėl kai kurių techninių priežaščių, žaidimas mano kietajame diske pragulėjo gana ilgą laiką… iki dabar.

Seabattle žaidimas – tai populiaraus stalo žaidimo „Jūrų mūšis“ atitikmuo, skirtas žaisti dviems žaidėjams IRC. Kadangi žaidimo veiksmas vyksta taip vadinamuose „privatuose“, žaisti žaidimą gali vienu metu ne viena žaidėjų pora. Vienu metu vienas žaidėjas gali žaisti tik vieną žaidimo partiją.

Žaidimo taisyklės yra analogiškos to paties pavadinimo stalo žaidimui. Pirmiausia kiekvienas žaidėjas mūšio lauke išstato laivus. Žaidėjęs pirmas išstatęs laivus, pradeda žaidimą. Dabar jis turi įvesti koordinates, į kurias turėtų būti šaunama.
Jei nurodytose koordinatėse buvo laivas, laivas nuskandinamas ir žaidėjęs gauna galimybęšauti dar kartą, jei ne – perleidžiamas ėjimas kitam žaidėjui. Taip tęsiama tol, kol kuris nors žaidėjęs iššaudo priešininko laivus, arba kurio nors žaidėjo pageidavimu žaidimas būna nutraukiamas. Taip pat žaidimas automatiškai yra nutraukiamas, jei kuris nors iš žaidėjų neįvedė koordinačių per 10 minučių.

Kadangi dalis Games.lt vartotojų neįsivaizduoja, kas tas IRC ir kaip prie jo prisijungti, paruošėme ir video pamoką, kurią žiūrėdami galite išmokti, kaip su kol kas populiariausia pasaulyje IRC pokalbiams skirta programa prisijungti prie oficialaus Games.lt IRC kanaliuko.

Tačiau vien IRC naujienomis nusprendėme mes šį kartą neapsiriboti – nuo šiol apie Games.lt naujienas bus galima sužinoti ne tik iš tinklalapio, ar kartais ateinančio naujienlaikraščio, bet ir keliais naujais būdais: apie ką tik paskelbtas naujienas nuo šiol yra automatiškai pranešama Games.lt IRC kanale, beto apie jas galima sužinoti ir per RSS naujienų srautą. Jei nežinote, kas per dalykas yra naujienų srautai, siūlyčiau užmestį akį į wikipediją, kurioje apie tai yra ištiesų gana neblogai parašyta.

Kol kas tiek naujienų… Tiesa, visos šios naujovės kol kas nebus palaikomos (angl. unsupported) t.y. jei kils kokių nors problemų nebūtinai galėsime padėti, nes visus šiuos dalykus dariau aš tik savo laiko sąskaita, kurio kuo toliau tuo labiau aš vis mažiau turiu, + Games.lt yra kol kas man tik labiau hobis, nei tikras darbas… 🙁

Pabaigai norėčiau padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie visų šių naujovių testavimo, bei sukūrimo… 🙂