Mūsų visų laimei senai praėjo tie laikai, kai kažkas nepagrįstai kaltino „Far Cry 2“ rasizmu. Tačiau „Far Cry 5“ parinkta tema yra nuostabus mažos rizikos ir galimos didelės kontroversijos derinys: fundamentalioji krikščionybė. Pagaliau niekas negalės prikišinėti, kad baltasis žmogus iš Amerikos atvyko nešti civilizacijos šviesos.

Taigi, charizmatiškas ir jaunatviškas pastorius Joseph Seed fiktivyoje Hope apygardoje Montanos valstijoje įkuria kultą. Eden’s Gate – Rojaus Vartų – bendruomenė techniškai turėtų apsaugoti vietinius nuo ateinančios visuomenės griūties. Praktiškai – tai yra pasaulio pabaigos kultas, naudojantis jėgą, kad verbuotų Hope apygardos gyventojus į savo gretas. O tu būsi šerifo padėjėju, išgyvenusiu bandymą sulaikyti pastorių. Tau padės kiti apygardos gyventojai, kuriems nepatinka gyventi po karingos Westboro baptistų bažnyčios padu.

Kaip jau sakiau, tema yra pakankamai saugi. Fundamentalistai patinka tik kitiems fundamentalistams, ir dažniau iš tos pačios sektos. Tad jei Amerikoje ir los šunys, šitas karavanas vis tiek eis. Ir eis dar sparčiau, nes jo žingsnį sustiprins visi, kurie norės trolint vietinius konservatorius. Aišku, čia tik mano spėlionės.

Visą tai gavome pažaisti „Gamescom“ parodoje. Žaidimoje pradžioje gavome pasirinkti pagalbininką – „Far Cry 2“ žaidėjams tai primins kitų samdinių pagalbą. Kadangi dauguma žaidėjų manė, kad ten renkamės žaidėją, tai dauguma pasirinko vyrą. O tas vyras skraido su kukuruzniku ir puola tavo nurodytus taikinius. Taigi, kad ir netyčia, manau, pasirinkome teisingai. Ypač, kai netyčia nurodžiau pagalbininkui numest bombą, kuri susprogdino mažyčio miestelio centre stovinčią degalinę ir sankryžą užtvėrusią degalų cisterną. Gražus bum buvo!

Tad net ir turint nelaimės žaisti su konsole, žaidimas atrodys gražiai. Ir žaidžiamas jis visai smagiai. Kadangi visi bandę žaidimą gavome išlaisvinti tą patį miestelį, tai visi patyrėme panašią kovą prieš Eden’s Gate. Judėjimas ir priedanga yra labai svarbūs, nes priešai neretai turės persvarą prieš tave. O ką dar kalbėt apie pašlemėkus, kurie griebsis stacionarių sunkiųjų kulkosvaidžių! Tuo tarpu tu turėsi tris šaunamuosius ginklus, mėtysi dinamitą ir turėsi turbūt nesibaigiantį akmenų kiekį. Šie, tikėtinai yra tam, kad nukreiptum sargybinių dėmesį – slapukavimas vis vien bus rimta „Far Cry  5“ žaidimo dalis.

Šaudyti su PS4 pulteliu niekad nebus taip gerai, kaip su klaviatūra ir pele. Tačiau mūšiai bet kuriuo atveju yra greiti ir dinamiški. Ir smagūs! Pavyzdžiui, bent dalis priešų, ypač mėgėjai įsitaisyti prie kulkosvaidžių, šaudys į tavo skrajojantį draugą – ir galės jį numušti. O tie, kurie kreips dėmesį į tave, taikysis būti priedangoje bei bandys pastoviai judėti į geresnę poziciją.

Ištaškius pasipriešinimą, miestelyje atsirado šiek tiek gyvybės – naujų draugų. Vienas iš jų nukreipė mane pas pilotą. Jei teisingai supratau, pas tą patį, kuris mane palaikė miestelio puolimo metu. Turėjau padėti jam – aišku, kažkiek pakeliavęs per žemėlapį. Tad aš iš karto pasileidau su džipu per laukus, nes man keliai yra patariamosios galios objektas. Ir laukuose gali rasti visokių atviro pasaulio įdomybių ar kokią trijulę priešų, šaudančių į kaliausę. Tuo tarpu, sėdint džipo viduje tu gali pakeisti radijo stotį, šaudyti per priekinį langą ar net švystelti dinamito. Tai yra turbūt blogiausias dalykas kurį gali padaryti vairuodamas. Aš tik tikiuos, kad išleistame žaidime vairuosime ne su pele, o su WASD, kaip visi normalūs žmonės.

Išgelbėję savo pilotą gavome ir patys palaikyti vairalazdę. Lėktyvėlis turėjo kulkosvaidžius, nevaldomas raketas ir Antrojo pasaulinio karo bombas. Turiu pasakyti, daryti antskrydžius buvo visai smagu. O kai raketomis pataikai į judantį konvojų… Aišku, neišeis apsieiti ir be oro kovų!

Tiesa, pakeliuj į piloto bazę pervažiavau dvi besiporuojančias karves, o prie lėktuvo nušoviau vilką. Gyvūnai visa dar yra didelė „Far Cry“ dalis ir nevispročiai fundamentalistai vis dar laikys netvirtuose narvuose uždarytas meškas.

„Far Cry 5“ paliko tikrai gerą įspūdį. Ne taip dažnai žaidmuose tenka kovoti prieš kažką tokio, iš esmės amerikietiško, kaip krikščioniškas fundamentalizmas. Veiksmas atrodė greitas ir smagus, platūs Montanos laukai palieka daug erdvės pasivažinėjimams, o pagalbininkai padeda sukelti kuo daugiau chaoso. Belieka tik turėti charizmatiškus veikėjus!