Analitikai išsiaiškino, jog Valve kompanijos garsusis MOBA žanro žaidimas Dota 2 aplenkė didįjį League of Legends ir netgi tapo daugiausiai žaistu PC žaidimu 2013 metų pirmąjį ketvirtį! Kas galėjo pamanyti…

Šie faktai atkeliavo iš DFC Intelligence firmos. Galbūt daugelis jūsų šiais faktais netikės, nes League of Legends pasirodė daug, daug anksčiau nei Dota 2, bet vis vien sugebėjo būti aplenktas žaidžiamumu.

Ši firma visus duomenis apskaičiavo „PC Game Meter“ matuokliu, kuris, pasak jų pačių, skaičiuoja tik didesnių žaidimų duomenis. Į šiuos matavimus įeina Gameranger, Xfire ir kitos didžiosios žaidimų programos…

Iš tiesų, League of Legends visais skaičiais gerokai lenkia Dota 2: pagal Xfire programą, kurioje susirenka žaisti labai daug žmonių (apie 23 milijonus) iš viso pasaulio, League of Legends yra pirmoje vietoje su 83,009 žaidėjais, kol Dota 2 „sėdi“ šeštoje vietoje tik su 6,685 žaidėjais. Skirtumas didokas ar ne? Bet prisiminkit, tai tik Xfire programos duomenys.

Bet nuėjus į didžiausią žaidimų programą/parduotuvę Steam matome, kad man berašant šią naujieną Dota 2 žaidžia 235,961 žaidėjai. Aišku, kiekvieną sekundę šis skaičius kinta. O pagal ankstesnius Riot kompanijos duomenis, League of Legends kasdien žaidžia beveik 5 milijonai žaidėjų iš viso pasaulio! Ir vėl League of Legends skaičiais labai lenkia Dota 2.

Turbūt jums įdomu, kaip Dota 2 vis vien yra žaidžiamesnis. Nors DFC Intelligence vadovas neduoda tikslių duomenų, bet štai ką jis pranešė: „League of Legends žaidžiamumas pastaraisiais metais buvo pastovus, kol išėjus Dota 2 nebuvo tikėtasi tokio didelio pasisekimo ir susilyginimo (populiarumu) su daug anksčiau išėjusiu League of Legends.

Pagal visus duomenis, 2013 metų pirmąjį ketvirtį į priekį buvo išsiveržęs Dota 2 ir jis tapo labiausiai žaistu PC žaidimu Amerikoje ir Europoje šių metų pirmąjį ketvirtį. Šie skaičiavimai yra paimti iš įvarių programų ir šaltinių. Pasak tų pačių žmonių, Diablo III, Guild Wars 2, Battlefield 3, Minecraft, World of Tanks ir Counter-Strike žaidžiamumas taip pat pakilo.

GI.biz, Games.lt