Kai įsiinstaliuojate Doom’ą ir neriate į „online“ žaidimo skiltį, galite kiek nusivilti-tėra tik penki oficialiai iš ID Software atkeliavę „map’ai“, kurie pritaikyti taip pat negausiam žaidėjų būriui-maksimum keturiems žmonėms. Tačiau tai netrukdo žaisti juose ir pažiūrėti, ar šios subtilybės nors kiek padėjo.
Taigi:

Lights Out

Pagal pavadinimą galima nuspėti, kad trankysimės į sienas visiškoje tamsoje. Na, ne visai taip. Visų pirma, neturėsime to daryti visą laiką, nes tai priklauso nuo to, ar koks nors nedoras žmogutis nepaspaus mygtuko, kuris išjungia šviesas. Tada atsiranda puiki galimybė pasireikšti „camper’iams“, nes padaugėja tamsių vietų, kuriose galima ramiai tykoti aukos. Kai išjungiamos šviesos (kas yra tikrai įdomu), reikia įtempti klausą ir pačiam tyliai eiti, nesukeliant didesnio garso. Ypač didelis pliusas būtų pasiimti nematomumą, kuris kažkur mėtosi. Tada būtų galimybė įsijausti į Grobuonio vaidmenį. Tačiau, pasiėmę nematomumą, žaidėjai atsipalaiduoja ir pabaigia vaikščioti tyliai, pasitikėdami vien savo nematomumu. Štai kodėl šiame „map’e“ toks svarbus „stealth“, įgautas iš „Splinter Cell“ serijų. Beje, kai kurie kambariai (juos patartina įsidėmėti) turi pagalbinę savybę-šviesos išsijungia, kai gyva būtybė įrėplioja į kambarį. Tada galima nuspėti, ar kambaryje, be tavęs, gali tūnoti tas pats Grobuonis…

Frag Chamber

Gana mažas „map’as“. Turi panašumo su „single-player“ lygiu, kuriame yra uždarytas žmogelis, o jūs galite pasirinkti-arba paleidžiate jį, arba iškepate, aktyvavę kambarį 🙂 Čia taip pat turėsite pasirinkimo laisvę. Pamatysite tame kambaryje, kuris primena savotišką tiltą, priešininką, spauskite mygtuką, kuris aktyvuos kambarį ir priešininko neliks. Šiaip kova sukasi ne vien apie tą kambarėlį. Aplink jį yra nemažai mažesnių, kuriuose galima pasislėpti ir laukti žioplų priešininkų. Taip pat galima čia surasti nematomumą, kai aktyvuojate kambarį.

Tomiko Reactor

Gan neįprastas lygis „Doom’o“ varikliuko galimybėms. Čia kova vyksta beveik vien dideliuose kambariuose. Nors „Doom’eriai“ įpratę veikti vieni, čia bus puiki galimybė atprasti nuo Atskalūno duonos skonio, mat „map’as“ yra puikus Team Deathmatch stiliaus kovoms. Čia įmanoma surasti Berserk papildymą. Kas nežino, tai reiškia, jog galėsite nors ir kumščiais „rautis“ ant kito žmogelio, nes jūsų galia padidėjo daug kartų.

The Edge 2

Gan panašu į Frag Chamber, nes čia taip pat bus vienas kambarys, sujungtas koridoriais. Galima rasti ir raketsvaidžių, tačiau dėl lygio ankštumo teks elgtis labai atsargiai. Tiesa, čia dar yra teleportas, kuris gali jus numesti tiesiai prie Berserk’o ir netoli jo esančio raketsvaidžio. Pakankamai nuobodus „map’as“ nes maždaug tokia rutina ir lauks jūsų: nuolatinis bėgiojimas iki Berserko. Nes čia nėra gerų slaptaviečių ar tamsesnių kampų, dėl kurių „map’e“ padidėtų azartas.

Delta Lab

Nesijaudinkit-šis lygis visiška priešingybė „single player“ Delta Laboratorijoms. Nesitikėkite didžiulio komplekso, nes jūsų lauks tikriausiai mažiausias „map’as“ Doom’e. Tik kokie trys kambariai, tačiau čia galima rasti gyvybių generatorių, kuris per 20 sekundžių suorganizuoja daug gyvybių. Beje-mėgstate Lights Out „map’ą“? Čia galite sukurti kažką panašaus, nes šviesos gali būti iššaudomos, tad vėl sukaupkite visą dėmesį į Stealth stilių, kuris pagelbės ir čia.