Xbox 360 ir PlayStation 3 konsolės šiandien tegali pasigirti 512 MB RAM atminties, tačiau sklinda gandai, jog naujos kartos konsolės turės bent 8GB RAM atminties, o „Crytek“ generalinis direktorius Cevat Yerli mažomis užuominomis patvirtina šią teoriją.

Yerli paklaustas apie tai, kiek darbinės atminties jis norėtų matyti naujos kartos konsolėse, jis teatsakė, jog “to niekada nebus gana“. Dabartinėse konsolėse jis būtent ir pasigenda šios darbinės atminties, kas, anot jo, paverčia jas nesubalansuotomis, tačiau čia kartu jis suvokia, jog būtent darbinė atmintis konsolėse yra brangiausia dalis.

„Jeigu jie ras išeitį, kaip sumažinti kainą iki tokios ribos, kur jie galės patrigubinti ar net paketurgubinti darbinę atmintį<…>’Ei, mes turėsime 32 GB RAM.’ Tai būtų iš tikrųjų šaunu, kadangi darbinė atmintis gali atlikti tiek daug įvairiausių technologijų ir triukų.

Panašių norų anksčiau buvo išreiškusi ir „Gears of War“ kūrėja „Epic Games“. Šie teigė, jog dabartinės konsolės yra tiesiog nesutvertos jų gigantiškiems projektams ir planams, todėl reikia daugiau ‘galios’.