Visi Brazilijos „Counter-Strike“ ir „Everquest“ žaidėjai šiuo metu turėtų jaustis itin sugniuždytais, kadangi šalies teismas uždraudė šiuos du žaidimus, kaip „žalingus vartotojo sveikatai“.

Kaip skelbia AFP, teisėjas Carlos Alberto Simoes šį savo sprendimą priėmė dar 2007-ųjų spalio mėnesį, bet sprendimas turėtų įsigalioti tik nuo dabar. Simoes pareiškė, jog žaidimas skatina žaidėjus „pažeisti viešąją tvarką“, o taip pat jie yra „ataka prieš demokratinę valstybę ir jos įstatymus“.

Tiesa, dar 1999-aisiais išleistas „Counter-Strike“ turbūt nelabai būtų užkliuvęs teisėjui, jeigu ne specialus žaidimui pritaikytas modas, kuriame galima rinktis arba policijos pareigūno arba narkotikų prekeivio vaidmens Rio de Žaneiro gatvėse. Teisėjo teigimu, šis žaidimas moko karo strategijos.

Tuo tarpu „Everquest“, kuris netgi nebuvo oficialiai išleistas Brazilijos teritorijoje, užsitraukė nemalonę dėl to, jog jame žaidėjams nuolat yra siūloma pasirinkti „geras“ ir „blogas“ užduotis, kas anot Brazilijos psichologų nėra gerai.