2013 metais uždarius „Lucas Arts“ studiją „Star Wars“ gerbėjus pasiekė žinia, kad daug žadėjęs ir tikrai puikiai atrodęs žaidimas „Star Wars 1313“ nebus išleistas. Tačiau, kaip teigia „Lucasfilm“, projektas dar gali išvysti dienos šviesą.

Neseniai paviešintame interviu kompanijos „Lucasfilm“ prezidentė Kathleen Kennedy sutiko su žurnalistu, kad žaidimo koncepciniai piešiniai atrodo tikrai įkvepiančiai.  Ji taip pat netrukus užsiminė, kad „Lucasfilm“ skiria daug laiko, svarstydami „1313“ prikėlimo galimybę.

„Mes nenorime išmesti šios medžiagos. Ji „auksinė“. Mes skiriame daug laiko tyrinėjimams, svarstymams ir aptarimams kaip mes galime išplėtoti šias idėjas ateityje. Mes neabejotinai to norime“ kalbėjo Kathleen Kennedy.

Trečiojo asmens veiksmo žaidimas „Star Wars 1313“ buvo anonsuotas E3 2012 parodoje Xbox One ir PlayStation 4 konsolėms bei asmeniniams kompiuteriams. Žaidimas turėjo pasakoti apie jaunąjį premijų medžiotoją Boba Fetą, kuris sėkmės ieškojo nusikaltėlių valdomame 1313 Koruskanto planetos lygmenyje. Šiame veikėjui, beje, planuojamas ir filmas.

Tiesa K. Kennedy žodžius galima interpretuoti labai laisvai. Nepanaudota medžiaga gali būti panaudota ne tik kompiuteriniame žaidime, bet ir viename iš naujųjų filmų, vis dar nepradėtame kurti vaidybiniame seriale (kuris pasak „Lucasfilm“ vadovės vis dar nėra atšauktas) ar kituose „Žvaigždžių karų“ projektuose. Juolab, kad „Lucasarts“ jau planuoja filmą apie Boba Fetą.

Beje, „Star Wars 1313“ ne vienintelis gali pakilti iš pelenų. Prieš kelerius metus studija „Red Fly“ „Lucas Arts“ užsakymu kūrė veikėjui Darth Maul skirtą žaidimą „Battle of the Sith Lords“, tačiau šis 2011 metais buvo atšauktas. Prieš kurį laiką studijos vadovas pranešė, kad studija vėl ėmė dirbti prie šio žaidimo. „Red Fly“ tikisi, kad jiems pavyks įtikinti šiuo metu „Star Wars“ žaidimus leidžiančią „EA“, jog žaidimas yra vertas būti išleistas.

Kol kas dar nežinome, kas laukia „Star Wars 1313“ ar „Battle of the Sith Lords“, tačiau žinome vieną – naujas „Star Wars“ visatos žaidimas yra kuriamas „Visceral“ studijoje kūrimo procesui vadovaujant „Uncharted“ kūrėjai Amy Henning.