Rinkos tyrimų bendrovės „ABI Research“ duomenimis, iš mobiliųjų telefonų priedų perkamiausios yra būtent atminties kortelės. Žinoma, jų rinka vis dar neprilygsta 58 mlrd. JAV dolerių vertę siekiančiais pačių telefonų rinkai, tačiau generuoja tikrai geras pajamas gamintojams.

„Atminties kortelės jų gamintojams užtikrina gerą lėšų grąžą. To rezultatas – pasiūla gerokai viršija paklausą ir rinka perpildyta, o vieno megabaito kortelėje kaina kasmet mažėja 60 procentų. Nepaisant to, talpos didėja, pirkėjų netrūksta“, – pasakoja „ABI Research“ analitikas Michaelis Morganas.

Bendrovė prognozuoja, kad dėl populiarėjančios skaitmeninės elektronikos poreikių atminties kortelių rinka kasmet iki pat 2013-ųjų augs net po 17 procentų.

Taip pat pastebima, kad gamintojų pastarojo meto polinkis prie mobiliųjų telefonų pridėti bent simbolinės talpos atminties kortelę gali tapti įtampos tarp jų ir ryšio tiekėjų priežastimi. Pastarieji tradiciškai siekia parduoti telefonus su kuo mažiau aksesuarų, na o siūlydami juos papildomai vėl gi užsidirbti.

„Galimybe ryšio tiekėjams gali būti paslaugos – nėra problemos dėl su telefonu parduotos atminties kortelės, jei joje pirkėjas saugos iš ryšio tiekėjo perkamą muziką“, – teigia M. Morgan.