Daugeliui mūsų patinka stebėti, kaip didžiosios technologijų kompanijos grumiasi viena su kita. Dažniausiai  tai būna kokie nors patentų karai, teismai ar nauju produktų išleidimas. Apie tokias grumtynes technologijų karo lauke mes išgirstame kone kasdien.

Bet neseniai nutiko kažkas įdomaus. Naujausias karo laukas, kuriame susitinka didžiausi technologijų gigantai, tapo ne kokia nors teismo salė, o „Starcraft 2“ visata.

Taip, naujai susikūrusi organizacija „AfterHoursGaming League“ rengia karališkus mūšius tarp didžiausių pasaulio kompanijų: „Amazon“, „DropBox“, „Facebook“, „Google“, „Microsoft“, „Twitter“, „Yelp“ ir „Zynga“.

Kiekviena kompanija turi suburti komandą, kuri nagais ir dantimis kausis dėl 5000$ vertės prizo (kuris finale bus paaukotas laimėjusios komandos pasirinktam labdaros fondui) ir garbės.

E–Sportas didžiosioms kompanijoms tampa vis įdomesne sfera. Tokios paslaugos kaip tiesioginės transliacijos (livestream) per „Justin.tv“ ar „Ustream.tv“ stengiasi, kad visas turinys būtu prieinamas internete, na, o kitos aktyvios kompanijos negaili pinigų ir stengiasi paremti žaidėjų komandas vis didesniais priziniais fondais.

E-sporto auditorija ir toliau nenustoja augti. Tokius renginius kaip NASL (Šiaurės Amerikos žvaigždžių lyga)  stebėti tiesioginės transliacijos susirinko daugiau nei 60000 žiūrovų. Neseniai įvykusį  „DreamHack“ finalą Švedijoje stebėjo beveik 80000 žiūrovų iš viso pasaulio.

Pasak AHGL (AfterHoursGaming League ) „Facebook“ puslapio, visa ši idėja gimė tada, kai buvo suorganizuotas turnyras „Facebook“ darbuotojams. Sean ‘Day[9]‘ Plott buvo pakviestas surengti šį renginį. Renginio dalyviai taip gerai praleido laiką, kad „Facebook“ pasiūlė išplėsti šią idėją ir prijungti kitas kompanijas. Tad Day[9] subūrė aštuonias komandas iš pasaulinio garso kompanijų.

Ši renginį išskirtiniu daro ne tik tai, kad pamatysim didžiųjų kompanijų ir jų darbuotojų kovas, bet ir tai, jog patį renginį organizuoja Sean ‘Day[9]’ Plott, kurį turbūt galima būtų vadinti e-sporto bendruomenės gyvąja legenda. Sean’as žinomas visame pasaulyje dėl savo internetu transliuojamos laidos, kuri padeda nepatyrusiems žaidėjams tapti  geresniais „kovotojais“.

Turnyras bus įdomus ne tik tuo, kad galėsite sirgti už savo mėgstamą kompaniją, bet ir pamatyti, kaip ji triuškina tą, kurios nemėgstate. „After Hours Gaming League“ tai tik vienas daugelio Starcraft 2 turnyrų, tokių kaip „Global Star League“ Korėjoje, NASL, MLG, „DreamHack“, ar „Intel Extreme Master“. „Starcraft 2“ dabar jau pasaulinė aistra, todėl čiumpam arbatos su sausainiais, padidinam garsą ir žiūrim, kaip „Google“ „aiškinsis“ su „Microsoft.