Lietuvos startuolis ir viena didžiausių 3D modelių prekyviečių visame pasaulyje CGTrader pritraukė 2 milijonų eurų investiciją, kuri bus skirta finansuoti verslo plėtrą bei kurti technologinius sprendimus siekiant patenkinti sparčiai augančią 3D modelių paklausą. Pagrindiniai šio finansavimo investuotojai – estų rizikos kapitalo fondas Karma Ventures, kurie prisijungė prie ilgailaikių CGTrader investuotojų – Intel Capital bei Lietuvoje aktyviai veikiančio fondo Practica Capital.

CGTrader prekyvietėje pardavinėjami 3D modeliai yra naudojami kompiuterinės grafikos, žaidimų, vaizdo įrašų gamybos, reklamos, virtualiosios bei papildytos realybės aplikacijų, video žaidimų kūrėjų  bei kitų sričių specialistų, kurie gali naršyti gausioje 3D modelių bibliotekoje, nusipirkti ir parsisiųsti reikiamą modelį per keletą minučių. Taip yra taupomas brangus, kelias dienas ar netgi savaites galintis trukti laikas, kurio įprastai reikia aukštos kvalifikacijos 3D dizaineriui sukurti naują modelį nuo nulio. Naudojimasis CGTrader platforma dizaineriams paspartina 3D turinio kūrybą ir sumažina išlaidas. Būtent didėjantis efektyvumas ir kaštų mažinimas yra kritiniai elementai, reikalingi 3D technologijų rinkos augimui.

CGTrader direktorė ir bendraįkūrėja Dalia Lašaitė sako, kad žmonės pasaulį supranta per tris dimensijas, tačiau dauguma šiandieninių technologijų ar išmaniųjų programėlių vis dar naudoja plokščius ekranus ir atvaizduoja informaciją 2D formatu. “Tokia tendencija netrukus turėtų kisti. 3D tampa nauja sąveikos turinio forma per tokias technologijas kaip erdviniai skaičiavimai, WebGL, virtuali ar papildyta realybė. Naudojantis tokiomis platformomis kaip ARKit, ARCore, AR Studio praktiškai kiekvienas gali tapti 3D turinio kūrėju. Anksčiau pagrindinė informacijos perdavimo forma buvo tekstas, pamažu pripratome prie komunikacijos vaizdais, dabar tendencija svyra vaizdo įrašų link, o kitas natūralus žingsnis – 3D. Šiuo metu didžiausia kliūtis pereiti prie 3D – aukšta 3D turinio kūrybos kaina, todėl CGTrader atlieka reikšmingą vaidmenį mažinant kaštus bei įgalinant kūrėjus daug greičiau ir daug efektyviau kurti 3D programėles bei turinį“,  priduria Dalia Lašaitė.

Gautą investiciją CGTrader panaudos spartesniam prekyvietės augimui – pritraukti naujų dizainerių ir pirkėjų, kurti technologinius sprendimus leidžiančius dizaineriams efektyvinti savo darbo eigą, bei įsitvirtinti ir plėsti veiklą JAV, didžiausioje 3D modelių rinkoje. Dar iki pritraukiant investiciją, CGTrader verslo modelis užtikrino subalansuotą veiklą ir padengė operavimo kaštus, tačiau papildoma finansinė injekcija leis įmonei augti greičiau bei pasinaudoti galimybėmis sparčiai besivystančioje 3D rinkoje. Nuo 2016-ųjų gegužės CGTrader padvigubino vartotojų skaičių ir šiuo metu CGTrader vienija daugiau nei 1 100 000 profesionalių 3D dizainerių iš viso pasaulio.

„Karma Ventures nusprendė investuoti į CGTrader, nes mes tikime, kad 3D turinio svarba sparčiai augs per artimiausius keletą metų, o CGTrader turi puikią galimybę tapti lyderiaujančiu 3D modelių tiekėjų pasaulyje“ – teigia Kristjan Laanemaa, Karma Ventures partneris. „Karma Ventures jau keletą metų stebi įmonę ir mes manome, kad CGTrader komanda atliko puikų darbą įsitvirtinant kaip viena didžiausių 3D modelių prekyviečių. Komandos sukaupta patirtis bei pasiekimai mus įtikino, jog turėdama daugiau išteklių komanda gali tapti globaliu rinkos lyderiu“.

„Mes labai džiaugiamės, kad Karma Ventures prisijungė kaip vienas CGTrader investuotojų“ – sako Donatas Keras, Practica Capital partneris. „Su CGTrader esame nuo ankstyvųjų jos gyvavimo dienų ir metai dirbant kartu buvo išties įdomūs, o dabar su papildomomis lėšomis bei patirtimi gaunama iš Karma Ventures, CGTrader prekyvietei atsiveria dar daugiau galimybių.“