NVidia neseniai pristatė naujos kartos vaizdo plokštę GeForce GTX 680, gaminamas pagal pažangią 28 nanometrų technologiją. Jau standartinėmis konfigūracijomis dirbanti plokštė turėtų tenkinti daugelio poreikius, tačiau nenuostabu, kad entuziastai ją ėmė spartinti. Šiuo metu didžiausias užfiksuotas dažnis yra 1842 MHz.

Apie paspartintą plokštės versiją ėmė kalbėti ir vaizdo plokščių gamintoja Zotac. Tačiau jos planai atrodo tiesiog neįtikimai. Kompanija žada pristatyti plokštę, kurios branduolys jau standartinėmis konfigūracijomis pasiekia sunkiai suvokiamą 2000 MHz greitį. Palyginimui galime pasakyti, kad standartinė GeForce GTX 680 versija pasiekia 1006 MHz greitį, o įsijungus savispartos sistemai – 1058 MHz. Taigi Zotac plokštės dažnis turėtų būti pakeltas net du kartus aukščiau įprastojo, kas yra sunkiai įsivaizduojama.

Kaip Zotac ruošiasi realizuoti šį ambicingą projektą dar nėra žinoma. Greičiausiai plokštei vėsinti bus naudojama aušinimo skysčiu sistema (nors dabartiniai spartinimo rekordininkai su skystu azotu net nepriartėjo prie tokio rezultato, tad tai pasakyti sunku). Kompanijos atstovas pažadėjo, jog šią plokštę išvysime jau kito mėnesio viduryje, tad laukti jau neliko daug.

QQ.com, TechPowerUp.com, Games.lt