AMD artimi šaltiniai teigia, kad vaizdo plokštės su „ATI Radeon HD 2900 XT“ vaizdo procesoriumi ir 1 GB atminties yra pačių plokščių gamintojų iniciatyva, o ne AMD sumanymas.

Vis dažniau išankstinio užsakymo sistemose šmėžuojančios tokios plokštės buvo paskatinusios kalbas, kad gal būt tai yra ligi šiol neanonsuotas „ATI Radeon HD 2900 XTX“ modelis. Taigi, pasirodo, tokios kalbos veikiausiai buvo nelabai tiesa. Daugiau nei 512 MB vaizdo atminties turinčių vaizdo plokščių su naujos kartos vaizdo procesoriais AMD kol kas nepristato.

Gali būti, kad taip daroma tiesiog dėl finansinio išskaičiavimo – brangios plokštės su 1 GB vaizdo atminties kažin ar padės užkariauti daug rinkos, na o ir kainuoja jas pagaminti nemažai, juk reikia ne tik pačios atminties, bet ir ją išnaudoti.

Taigi, į 1 GB zoną AMD kol kas neskuba žengti, na o savo partneriams to daryti nedraudžia. Kaip, beje, ir pardavinėti gamykliškai turbintų modelių. „Diamond Multimedia“ jau paskelbė planuojantys pristatyti „Radeon HD 2900“ su 1 GB GDDR4 tipo vaizdo atminties bei padidintais darbiniais dažniais – procesorius ir atmintis dirbs, atitinkamai, 825 ir 2100 MHz sparta.