Žaliųjų organizacija „Greenpeace“ toliau kritikuoja žaidimų kompiuterių gamintojus dėl jų atsainaus požiūrio į atliekų perdirbimą ir ekologines problemas apskritai. Pirmąsyk konsolių kūrėjai žaliesiems užkliuvo lapkričio pabaigoje, kuomet naujausioje savo IT kompanijų reitingo versijoje „Greenpeace“ įvertino ir žaidimų kompiuterius gaminančias bendroves.

„Nintendo“, „Microsoft“ ir „Sony“ skirtieji įvertinimai tikrai neįspūdingi. „Sony“ įsitaisė 7-8 balų zonoje, tačiau „Microsoft“ įvertinti mažiau nei trimis, na o „Nintendo“ – absoliučiu 0 balų. Tokį įvertinimą lėmė tai, jog „Nintendo“ apskritai nekomentuoja savo politikos aplinkosaugos atžvilgiu, nevykdo jokių parduotos įrangos surinkimo programų. Beje, teisybės dėlei reikia pastebėt tai, jog „Wii“ naudoja šešis kartus mažiau energijos nei konkurentų konsolės (vos 15 W).

„Greenpeace“ atstovų teigimu, žaidimų kompiuteriams būtina skirti daugiau dėmesio todėl, kad šiuo metu tai yra sparčiausiai auganti buities elektronikos sritis – per metus pardavimai ūgtelėjo 14% ir pasiekė 60 milijonų. Organizacija savo interneto svetainėje patalpino filmuką, kuriame Mario (Wii), Master Chief (X360) ir Kratos (PS3) sužino apie tai, kaip konsolės teršia aplinka bei pasiryžta kovoti dėl žaliausios (greenest) konsolės titulo.

Ar filmukas iš tiesų paskatins žaidimų kompiuterius gaminančias bendroves jo siekti abejotina, bet… tarkime dėmesys į problemą, nors tikrai nežinau ar ji yra, atkreiptas.