Patikėkite, Intel moka gaminti ne tik integruotas vaizdo plokštes – kompanija jau labai seniai planuoja išleisti vaizdo plokštes skirtas ypač galingiems kompiuteriams. Jos, šiuo metu, žinomos kodiniu Larrabee vardu.

Tačiau kalbos lieka kalbomis – Larrabee projektas rengiamas jau labai seniai, tačiau Intel jokio konkretaus produkto pristatyti niekaip nesugebėjo. Daugelis Larrabee projektą laikė jau mirusiu. Tačiau atrodo, jog kompanija prikels šį projektą iš pelenų. Intel paskelbė, jog planuoja išleisti šias vaizdo plokštes 2012 metams. Taigi atrodo, jog projektas dar nėra baigtas.

Larrabee plokštės bus ypač galingos ir brangios. Jos bus skirtos specialiai sudėtingiems grafiniams procesams ir skaičiavimams apdoroti. Teoriškai su šiomis plokštėmis gali konkuruoti ir AMD FirePro, tačiau praktiškai jos net neprilygsta žymiai pigesnėms nVidia Quadro vaizdo plokštėms.

Kas laimės konkurencinę kovą tarp nVidia Tesla ir Intel Larrabee vaizdo plokščių pasakyti yra labai sunku. NVidia turi vieną labai didelį pranašumą – CUDA technologiją, kuri yra nepakeičiama tokiose vaizdo plokštėse. Jei Intel sugebės sukurti kažką panašaus, mūsų laukia labai įdomi dvikova. Aišku viena – pagaliau šioje rinkoje atsiras konkurencija, o tai į naudą pirkėjams.