Kaip žinia, rinkos toną neretai diktuojantys milžinai „Microsoft“ ir „Intel“ laikosi pozicijos, kad netbookais vadintini nešiojami kompiuteriai, kurių ekranų įstrižainės neviršija 10 colių. Pavyzdžiui, tik į tokius galima pigiau montuoti „Intel Atom“ procesorius, nors teoriškai, žinoma, netbooku galima vadinti ką tik norisi. Gaminti irgi, tik procesorių kaina jau būtų kitokia.

Tuo tarpu patys kompiuterių gamintojai prognozuoja, kad netbookai su 10 ar net 12 colių įstrižainės ekranais išpopuliarės rinkoje jau kitais metais. Jei nesikeis tų pačių „Intel“ kainodara, netbookai su 12 colių ekranais kainuos apie 526-588 JAV dolerius. Taigi, kainomis jie priartės prie itin plonų nešiojamų kompiuterių, kuriuose dirba galingesni „AMD Turion“ ir „Intel Pentium“ lustai. Kainą didins ne tik ekranai, bet ir galingesnių vaizdo procesorių poreikis.

Reikės atskiro už vaizdą atsakingo procesoriaus, kuris, beje, numatytas „Intel Pine“ ir „NVIDIA Ion 2“ platformų specifikacijose. Dirbti su juo mokės ir „Intel Atom „Pineview“ procesorius.

Rinkoje rasti netbookų su 12 colių ekranais galima ir dabar. Štai „ASUS Eee 1201N“ naudoja „NVIDIA Ion“ platformą su „GeForce 9400M“ vaizdo procesoriumi ir dviejų branduolių „Atom“ procesoriumi, kuris šiaip netbookams net neskirtas.

Taigi, panašu, kad nedidukai vikruoliai netbookai turi polinkį augti, bent jau ekranų prasme. Manyčiau, teisinga kryptis. Nežinau, gal mane traumavo pirmasis mūsų rinkoje pasirodęs „Eee“, kurio ekranas buvo tikrai per mažas..