Tinklo paieškos sistema „Yahoo“ pranešė greitai pradėsianti sistemos „Yahoo 360“ testavimą. Ši sistema leis vartotojams kurti viešai prieinamus tinklo dienoraščius bei naudotis kitomis bendravimo tarpusavyje priemonėmis.

Bandomoji sistemos versija, kaip „Google“ elektroninio pašto servisas „Gmail“, bus pagrįsta pakvietimų sistema, t. y. vartotojai galės tapti jos nariais tik rekomendavus esamam vartotojui. „Yahoo 360“ sistemoje bus galima ne tik skaityti tinklo dienoraščius, bet ir plepėti virtualiuose pokalbių kambariuose, publikuoti fotografijas, restoranų ar parduotuvių rekomendacijas.

„Yahoo 360“ bandymai turėtų trukti maždaug šešias savaites. „Yahoo“ teigimu, tiek bandomoji, tiek ir galutinė sistemos versijos bent jau kol kas vartotojams bus siūlomos visiškai be reklamos.

Na ką gi, ir „Yahoo“ bando įšokti į tinklo dienoraščių, vadinamųjų „blogs“ (nuo web logs), traukinį. Pažiūrėsime, kaip jiems tai pavyks.

Nesnaudžia ir kiti tinklo gigantai. „Google“ dar 2003 metų pradžioje įsigijo tinklo dienoraščiais besiverčiančią bendrovę „Pyra Labs“, tad veikiausiai išvysime šios paieškos sistemos sprendimų dienoraščių mėgėjams. „Microsoft“ „blogerių“ kampelį savo MSN tinklapyje, pavadintą „MSN Spaces“, atidarė 2004-ųjų pabaigoje.