„SteelSeries“ – tai profesionalios kompiuterinės įrangos gamintojų kompanija, kuri šiomis dienomis greičiausiai yra žinoma tiek dešimtmečiui ketvirtokui, tiek keturiasdešimtmečiui informatikos mokytojui. „SteelSeries“ gyvuoja jau daugelį metų, o per šį laiką, šis vardas paplito po visus pasaulio kampelius. Jau šiandien bet kurioje elektroninių prekių parduotuvėje, tiek Lietuvoje, tiek kitose pasaulio valstybėse „SteelSeries“ kompanija mums pasiūlys įvairiausių prekių, pradedant pele, ausinėmis ir baigiant pelės padu, ar net mikrofono stovu.

Šiandien mes susipažinsime su tikru dvidešimt pirmojo amžiaus šedevru, apie kurio įsigijimą svajoja kiekvienas elektroninio sporto veteranas – tai „SteelSeries Xai Lazer Mouse“ pelė, kuri jūsų odai suteiks tikrą malonumą, kadangi ši pelė yra padengta itin švelniu paviršiumi, pasijusite, lyg liestumėte tikros pelės kailį!

Vos paimsite šią pelę į rankas, mano nuomone, jūs iškarto pagalvosite, jog glostote tikros pelės kailį, kadangi ši pelė yra padengta itin švelniu paviršiumi. Kad šis „kailis“ išliktų toks švelnus dar daugelį mėnesių, prie įpakavimo dėžutės yra pridėtas ir specialus sintetinis skudurėlis, kuris yra skirtas valyti būtent šios pelės paviršių.

„SteelSeries Xai Lazer Mouse“ pelė išviso turi net aštuonis mygtukus, kurie visi atlieka tam tikrą savo funkciją. Kaip ir visose pelėse, Xai turi du pagrindinius klavišus – tai kairįjį ir dešinįjį, kurie naršant internete, ar žaidžiant paprasčiausią žaidimą, atlieka pagrindinį darbą. Žinoma, nuodėmė būtų nepaminėti ir trečiojo „brolio“ – tai guminį ratuką, kurį sukinėti galėsite kiek tik panorėsite. Kiti keturi mygtukai slepiasi pelės šonuose – du dešinėje bei du, be abejonės, kairėje. Vieni sako, jog jų „žiūrkėnai“ yra labai nepatogūs, kadangi būtent šie šoniniai mygtukai yra pernelyg išsikišę, ko pasekoje, pelė tampa labai nepatogi. Su Xai Lazer Mouse – tai ne problema, kadangi šis kvartetas yra tiesiog prigludęs prie pelės paviršiaus, vartotojui nesukeldami jokio diskomforto. Paskutinysis, aštuntasis mygtukas yra įsitvirtinęs pačiame pelės centre, šalimais ratuko, kadangi būtent jo pagalba, vartotojas, norėdamas savo patogumui nusistatyti pelės jautrumą ir pan., galės įeiti į pagrindinius pelės CPI nustatymus. Tačiau tai dar ne viskas! Paįvairinimui Xai kūrėjai įrengė ir specialią lemputę, kuri šviesiai mėlyną šviesa jus perspės, ar CPI nustatymai šią akimirką yra įjungti, ar ne.

Apvertę dvidešimt pirmojo amžiaus šedevrą, čia išvysime dar daugiau įspūdingesnių dalykėlių, kokių nepamatysite jokioje senesnio tipo pelėje. Visu pirma, iškarto į akis krenta stikliniame rėme įrėmintas „SteelSeries“ užrašas su logotipu, kuris bus puikiai matomas net ir pačiame tamsiausiame kambaryje, kadangi jis šviečia ryškia bei tuo pačiu malonia akiai šviesiai mėlyna šviesa.

Iškarto virš jo, centrinėje dalyje pastebėsite ir 10,8 megapikselių per sekundę pelės sensorių, kuris, priešingai nei kitos pelės, jus neerzins savo lazerine šviesa. Atvirkščiai – jis tylės ir jaus malonumą, kol jūs jį stumdysite per savo švelnųjį pelės padelį.

Toliau – juodasis auksas, o tiksliau – pelės „skeitukai“, kurie yra skirti didinti pelės sklandumą pado atžvilgiu. O dar tiksliau – pelės „skeitai“, kurie jūsų pelei padės taip sklandžiai slysti per padą, ko to padaryti nesugebės dar daug daug pelių! Pelės „skeitukus“ rasite tikrai ne kiekvienoje pelėje, o Xai Razer Mouse juos turi net tris! Vienas jų slepiasi pačiame viršuje. Tai didžiausias „skeitas“, nes kiti du yra per mus mažesni. Jie įsikūrę pelės apatinėje dalyje, dešinėje bei kairėje pusėje. Norėčiau įspėti, kad tai tikrai jautrūs daikčiukai – vienas brūžis su adata – ir jau turite jos pėdsaką. „Skeitas“, toli gražu, nesusigadins, tiesiog jau bus pažymėtas adatos rūstumu, tačiau pelė slys kaip slydo – sklandžiai bei maloniai.

Na ir paskutinis dalykas, ką rasite po pele – tai trumpa informacija apie Xai Razer Mouse produktą: kur ši pelė yra pagaminta, kur yra kurtas jos dizainas, jos produkto numerį ir pan.

Mano nuomonė: tikrai nesuklysiu, o tuo labiau nepameluosiu nei sau, nei jums, jog šis „SteelSeries“ sukurtas stebuklas yra pati geriausia kompiuterinė pelė, kokią yra laikiusi mano ranka. Xai Razer Mouse pelė yra ne tik, kad maloni odai, bet ir labai patogi savo dydžiu. Daugelis parduotuvėje esančios pelės yra tikrai per mažo dydžio, ko pasekoje, tai sukelia didelį nepatogumą naršant internete, ar žaidžiant kokį nors žaidimą. Žinoma, suaugusiems žmonėms – taip, ši pelė tikrai patogi, tačiau tikrai nesuklysiu sakydamas, jog ir mažas vaikas žaisdamas „tetrį“, kuo toliau, tuo labiau ims norėti liesti šią pelę.

Kalbant apie pelės slydimą pado atžvilgiu – tai tiesiog neįtikėtina. Kai tik išpakavau Xai ir ją įjungiau į vieną iš procesoriau pelės lizdų, padėjęs ją ant pado ji ėmė slysti pati, kadangi į vieną krūvą suvyniotas laidas, o jo ilgis yra visi 2 metrai, sudaro tam tikrą svorį, tačiau nemanau, jog kita pelė imtų ir pati slystų per padą, dėlto, kad ją link žemės stumia vos keliasdešimt gramų sveriantis pelės laidas. Žodžiu, viską apibendrinus, prieitumėme prie vienintelės išvados – pelės padas prilygsta labai slidžiam ledui.

Ar ši pelė atitinka visus jūsų reikalavimus – spręskite patys, tačiau tikrai galiu jus užtikrinti, jog Xai Razer Mouse – neeilinė pelė, kuri tikrai atitinka savo materialinę vertę.

Ši apžvalga parašyta „Iney Gaming“ atstovo – ruklas, e-sporte dalyvaujančio jau ne vienus metus.