Dvi gerai mums žinomos vaizdo plokščių gamintojos skuba pristatyti savo HD6790 grafiniu procesoriumi paremtas plokštes. Nes kaip ten sako? Ko traukinys nelaukia? Taigi, žaidėjai jau dabar gali pavarvinti seilę į šias gražuoles.

XFX pateikia tikrai įspūdingą variantą. Plokštė labai panaši į jų siūlomas su HD68*0 lustu. Ji pasižymi 4+2 fazių įtampos keitikliais, 256 bitų pločio GDDR5 atminties magistrale ir 1GB atminties talpa. Maitinimą užtikrina du 6 kontaktų lizdai. Kita labai įdomi savybė – aušintuvas. Jis naudoja 3 šiluminius vamzdelius, tiesiogiai besiliečiančius su grafiniu procesorium bei tankų aliuminio lakštelių masyvą. Karštį nuo radiatoriaus pašalina du 80 mm ventiliatoriai. Kaip matome, tikras rojus spartinimo mėgėjams. Su vaizdo jungtimis taip pat pasidarbuota – dvi DVI, viena HDMI 1,4a ir dvi Mini DisplayPort.

PowerColor, kuri garsėja nebrangiomis plokštėmis, šį kartą laikosi savo įprastos politikos. Dažniai standartiniai – 840MHz branduolio ir 4.20GHz atmintinės. Pastarosios talpa tokia pat, kaip XFX – 1GB, naudojama 256 bitų pločio magistralė. Panaudotas paprastesnis aušintuvas negu šios kompanijos galingesnėse 68*0 serijos plokštėse, o maitinimui yra tik vienas 6 kontaktų lizdas. Vaizdo išėjimo lizdų skaičiumi taip pat nėra kuo didžiuotis – po vieną DVI, HDMI 1,4a ir Mini DisplayPort.

Gal ir neblogos plok
štės skirtingo storio piniginėms, bet kaip ten yra iš tikrųjų parodys testai. Laukti liko nebedaug – oficialiai HD6790 pradedama prekiauti jau ketvirtadienį.