Integruotų vaizdo plokščių populiarėjimas bei plitimas susidūrė su netikėta kliūtimi – „Microsoft“ paskelbė, jog ketinantiems naudoti naująją operacinę sistemą „Windows Vista“ vertėtų apsirūpinti pilnavertėmis į kurį nors lizdą įstatomom vaizdo plokštėmis.

To priežastis paprasta – užkliuvo ne integruotos plokštės kaip dalykas apskritai, o tai, jog dažniausiai jos nebūna itin galingos. „Microsoft“ kviečia pasirūpinti „DirectX 9“ palaikančiom vaizdo plokštėm su bent jau 64 MB vaizdo atminties. Tik tuomet, kompanijos teigimu, viskas naujoje operacinėje atrodys ir veiks taip, kaip turėtų.

„Windows Vista“ temos (themes) „Aero Glass“, „Aero Express“ bei „Diamond“ viskam, kas rodoma ekrane formuoti naudoja „DirectX 9“ instrukcijas bei „pixel shaders“. Tai, žinoma, naudoja nemažai kompiuterio vaizdo posistemės resursų. Jei ji to pasiūlyti negali, darbas greit gali tapti varginantis. Minėtosioms temoms (themes) sėkmingai naudoti veikiausiai reikės gerokai galingesnės vaizdo plokštės nei kad rekomenduojama bet kokia su 64MB vaizdo atminties.

„Microsoft“ iš anksto įspėja kompiuterius dar tik besiruošiančius pirkti vartotojus pasidomėti, ar pagrindinėje plokštėje su integruota vaizdo posisteme yra „PCI-Express“ arba AGP jungtys galingesnėms vaizdo plokštėms įstatyti.

Be abejo, „Vista“ turės ir paprastą, klasikinę temą (theme), kuri nenaudos shaderių bei neturėtų būti itin reikli resursams. Logiška – juk grožybės mažai ką žavi kai reikia užsiimti rimtais darbais, be to, milijonai nešiojamų kompiuterių savininkų tikrai neįsidės galingesnės vaizdo plokštės.

Norint sėkmingai naudotis busimąja operacine sistema „Microsoft“ siūlo pasirūpinti kompiuteriu su 64 bitų architektūrą palaikančiu procesoriumi, 1 GB operatyviosios atminties. Taip pat rekomenduojama įsigyti 7200 apsukų per minutę SATA kietąjį diską su bent jau 8MB cache.

Techniniai reikalavimai gana logiški, bet štai įmantrios trimatės temos (themes) gali suerzinti didelį skaičių potencialių „Vista“ vartotojų. Nusipirkus naują operacinę logiška tikėtis, jog bus galima tiesiog ją įdiegti ir pilnai naudoti savo naujame kompiuteryje. Pikta, jei taip padarius staiga paaiškės, kad negalima naudoti kažkurių temų (themes) ar panašiai. Ir vartotojų pyktis veikiausiai bus nukreiptas ne prieš kompiuterį jiems pardavusią kompaniją, o būtent prieš „Microsoft“.