Panašu, kad prognozės buvo teisingos – kaip ir tikėtasi, šiais metais kaip niekad daug dėmesio susilaukia įvairios duomenų laikmenos, kuriose naudojami mažo skersmens kietieji diskai.

Štai ir „Western Digital“ nusprendė nemiegoti bei pristatė į marškinių kišenę telpantį 6 GB išorinį kietąjį diską. „Western Passport“ pavadintas žaislas yra 9,5 mm storio, 61,1 mm ilgio bei 45,7 mm pločio bei sveria apie 50 gramų.

Jo viduje sukasi vieno colio skersmens diskas, kurio įmagnetintos plokštelės per minutę apsisuka 3600 kartų. Vidutinis vėlinimo (? na, latency) laikas – 8,3 ms, be to diskas turi 2 MB skaitymo buferį.

Į 6 GB, kaip trimituoja „Western Digital“, galima sutalpinti penkis filmus, 1700 nuotraukų arba tūkstančius dokumentų. Smagu, tačiau kokia kaina? Kaip ir galima tikėtis, ne tokia maža, kokios norėtųsi – 130 JAV dolerių (apie 360 litų). Jei skaičiuoti vieno megabaito kainą – nedaug, bet turbūt ženkliai daugiau, nei daugelis norime skirti tokiam daiktui kaip nešiojama duomenų laikmena.

Laikui bėgant turėtų pasirodyti ir didesnių talpų „Western Passport“ versijos. Puse lūpų kalbama net apie 16 GB talpos variantą.