Naujausiais rinkos tyrimų duomenimis, „Microsoft“ veikiausiai pavyks pasiekti užsibrėžta tikslą ir iki metų pabaigos „Vista“ šeimos operacinės sistemos dirbs 10% kompiuterių.

Interneto vartotojus tiriančios bendrovės „Net Applications“ duomenimis, kompiuterių su „Vista“ skaičius jau pasiekė 9,19% ir veikiausiai viršys 10% iki metų pabaigos. Tuo pat metu „Windows XP“, „Windows 2000“ ir „Windows 98“ populiarumas lėtai mažėja.

Įdomu tai, kad 0,07 procento (na, tikrai nedaug, bet visgi…) sumažėjo kompiuterių su „Microsoft“ operacinėmis apskritai. Dabar jų internete klajoja 92,42% vietoje ankstesnių 92,49%. Jei žiūrėti nuo metų pradžios, „Microsoft“ OS naudotojų pasauliniame tinkle sumažėjo beveik vienu procentu, o tai jau nėra mažai.

Prognozuojama, kad kompiuterių su „Windows“ mažės ir ateityje, nes „Linux“ ir „MacOS“ šeimų operacinės naudojamos sparčiai populiarėjančiuose „Apple“ bei šiaip nesudėtinguose kompiuteriuose. Kad ir tie patys „ASUS Eee“, su kuriais siejamos didelės viltys – juose dirba „Fedora Linux“.