Praeitų metų hito filmo „Transformeriai“ režisierius Michael Bay niekada neslėpė, ką jis HD optinių diskų formatų kare palaiko. Po to, kai buvo nuspręsta „Transformerius“ leisti tik HD DVD formatu režisierius negailėjo kritikos tokiai kino gigantų pozicijai bei aktyviai pasisakė už „Blu-ray“ versijos pasirodymą.

Dabar, kai HD DVD formatas balansuota ties tamsos zona, M. Bay nepraleido progos priminti jog neklydo. Šeštuose kasmetiniuose „Visual Effects Society“ apdovanojimuose paklaustas apie HD formatų kovas jis atrėžė: „Aš juk sakiau, kad „Blu-ray“ geresnis… Kalbėjau apie tai garsiai. Žinojau, kad HD DVD nepavyks nieko gero nuveikti“.

Ironiškai tai, jog HD DVD formatu parduodami „Transformeriai“ šiuo metu yra geriausiai perkamas M. Bay kurtas filmas HD formato laikmenoje… Bet jis teigia dėl to nesijaudinantis – ką padarysi, taip buvo lemta. Ir vėl primena: „Aš juk sakiau kuo tai baigsis. O manimi niekas nenorėjo tikėti“.

Savo palankumą „Blu-ray“ formatui režisierius aiškina ne tik simpatijomis, bet ir techniniais duomenimis. Anot jo, filmai „Blu-ray“ diskuose atrodo kiek aštriau, vaizdo kokybė artimesnė tai, kokią jis norėtų matyti. „Greičiausiai taip yra dėl patogesnių įrašo pritaikymo šiam formatui įrankių“ – teigia režisierius.