Šiais metais Vilniaus miesto troleibusuose „WiFi“ ryšiu ir toliau bus galima naudotis nemokamai. Užbaigus bandomąjį projektą „Mobiliojo 4G ryšio technologijos „WiMAX“ panaudojimo viešajame transporte galimybės“, UAB „Vilniaus troleibusai“ ir AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) susitarė dėl nemokamos „WiFi“ paslaugos pratęsimo iki 2012 metų.

„WiFi“ ryšys veikia 15-koje Vilniaus 19-to maršruto troleibusų. Juose prie „WiMAX“ technologijos 4G interneto MEZON galima prisijungti ir kompiuteriais, ir mobiliaisiais telefonais, jeigu tik juose yra įdiegta „WiFi“ ryšio sąsaja. Šia paslauga nemokamai gali naudotis visi keleiviai, taip pat ir tie, kurie nėra 4G interneto MEZON klientai.

„Bandomojo projekto metų įsitikinome, kad „WiFi“ ryšiu ypač aktyviai naudojasi studentai ir moksleiviai – įnikę į interneto platybes jaunuoliai troleibusu apsuka net po kelis maršruto ratus“, – pasakoja „Vilniaus troleibusų“ generalinis direktorius Vidmantas Striška. „Kodėl gi neišsitraukus savo telefono ir nepanaršius internete, ypač kai važiuoji ilgesnį laiką? Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Japonijoje, toks vaizdas viešajame transporte labai dažnas ir įprastas. O kadangi „WiFi“ paslauga mūsų troleibusuose nemokama, ja tikrai daugelis pasinaudos“.

Telecentro „WiMAX“ projekto vadovas Mindaugas Kuprys pabrėžia, kad prie mobiliojo 4G interneto MEZON vienu metu gali jungtis daug troleibuse važiuojančių keleivių, be to, jie gali sparčiai siųsti didelius duomenų srautus. Per 5 bandomojo projekto mėnesius troleibusuose sumontuotais 4G interneto MEZON modemais buvo išsiųsta daugiau nei 24 mln. megabaitų duomenų, o tai prilygsta maždaug 12 tūkst. DVD filmų siuntimui.

Pirmoji Europos Sąjungoje įsidiegusi 4G ryšio technologiją „WiMAX“, Lietuva turi realias galimybes panaudoti ją visuomenės naudai“, – tvirtina Mindaugas Kuprys.