Šiais laikais, kai įvairios informacijos yra daugiau negu reikia, o esant skaitmeninei kaupimo manijai turimų failų ištrinti nesinori, į pagalbą atskuba išoriniai kietieji diskai (HDD). Ploniausias savo kartos, smūgiams atsparus HDD – tokiais žodžiais mus pasitinka Silicon Power, pristatydami Armor A75 kietąjį diską. Įsigyjant šį daiktą galima rinktis iš 1TB ir 2TB variantų, aš pasirinkau didesnį, kadangi turiu labai daug svarbių katinuko nuotraukų, o ir mano atmintis senstant tik prastėja. 


Silicon Power šį kietąjį diską įpakavo paprastoje, tačiau išvaizdžioje pakuotėje, kuri mane sužavėjo savo spalvomis. Ant jos aiškiai užrašyta visa svarbiausia informacija, kurią reikėtų žinoti apie įrenginį. pakuotėje, be pačio HDD, dar yra USB laidas ir mažytis vartotojo žinynas įvairiomis kalbomis. Sunku patikėti (nelabai), bet lietuvių kalbos tarp jų nėra. Jei ir būtų, kam gi reikalinga HDD instrukcija, o ypač lietuviui? Gi ir taip akivaizdu kaip šį daiktą naudoti, o lietuviai instrukciją skaito tik tada, kai kažkas nepavyksta! 

Paėmus šį talpų daikčiuką į rankas, tikrai jaučiasi, jog diskas yra kompaktiškas, labai plonas ir be galo patogiai guli rankoje. Korpusas yra pagamintas vien tik iš aliuminio, todėl iš pradžių buvo šiek tiek baisoka, jog gali paprasčiausiai išslysti iš rankos. Paskutinis mano turėtas HDD buvo guminis (iš išorės), todėl jaučiausi drąsiau jį laikydama.  Su šiuo prietaisu teks būti atsargesnei, nes netyčia pratestuoti jo atsparumo smūgiams kažkodėl nesinori. Tiesiog nesinori ir tiek. Visgi, mano nuomone, aliuminis korpusas turi vieną, pačią svarbiausią savybę – prie visko besiderinantį dizainą. Jis tinka prie bet kokios spalvos nulakuotų nagų, o įrenginio nugarinėje dalyje demonstratyviai prisukti varžtukai suteikia neapsakomą kietumo įvaizdį! Su šiuo HDD galėčiau drąsiai vaikščioti pačiose nesaugausiose gatvėse tamsiu paros metu, nes niekas neišdrįstų manęs net užkalbinti!

Ne paslaptis, jog jautriausia išorinių kietųjų diskų vieta yra jų jungtis. Šis, iš pažiūros tvirtas įrenginys verčia šiek tiek sunerimti, kai įkišus laidą, jungtis truputį kliba – užsifiksuoja gerai, ištraukti nėra paprasta, tačiau juda. Gal gamintojams tiesiog pritrūko varžtų, nes visus juos prisuko išorėje? Arba gal jie nusprendė šiam tvirtam įtaisui suteikti laisvę bent vienoje vietoje judėti nevaržomai? Manykim, kad taip ir turi būti. 

Silicon Power labai didžiuojasi, jog visa jų Armor HDD serija yra atspari smūgiams ir įbrėžimams. Gamintojas teigia, jog A75 atlaikytų smūgius numetant jį iš 122cm aukščio. Teoriškai skamba gražiai, tačiau nerašoma ant kokio paviršiaus galima jį numesti. Jūsų visų nusivylimui, kaip ir minėjau prieš tai, saviškio aš nebandžiau mėtyti, todėl šio fakto patvirtinti negaliu. Tačiau galiu teigti, jog jis tikrai yra atsparus įbrėžimams (bent jau braižant su nagais) – tam pritartų ir katinukas. 

Trumpai apie specifikacijas. Šis 2TB HDD yra komplektuojamas su USB Type-C kabeliu. Bandžiau prijungti jį prie katinuko, bet matyt neatitiko programinės įrangos versijos, kadangi niekas nepersikėlė, o ir pats katinukas kažkodėl priešinosi (žr. į aukščiau pateiktą nuotrauką, kurios kokybė prasta dėl katinuko bandymo pasipriešinti). Armor A75 palaiko naujausios kartos USB 3.1 Gen 1, todėl tikrai niekas negalės skųstis, jog failai keliasi per lėtai. Aliuminį korpusą puošia plona, L formos LED indikacinė lemputė, kuri matoma iš viršaus ir priekio. Kaip jau minėjau, pats HDD yra labai kompaktiškas, vos 2,5 colių ir ypatingai plonas – tik 12,2mm pločio bei sveria viso labo 169g.! Nežinau kiek tai svarbu normaliems žmonėms, tačiau šis kietasis diskas yra super atsparus karščiui, kraštutiniu atveju jį galima laikyti net 70 laipsnių temperatūroje, veikimo temperatūra yra šiek tiek mažesnė – iki 55 laipsnių. Manau kepinant 55 laipsnių karščiui kelti duomenis į HDD būtų paskutinis dalykas, kurį kas nors norėtų daryti, tuo labiau neaišku ar paprastas kasdieniam darbui skirtas kompiuteris normaliai veiktų tokiomis sąlygomis. 

Kalbant apie greitį – buvo atlikti testai, į pagalbą pasitelkus „CrystalDiskMark“ programą. Rezultatus galite pamatyti apačioje pateiktose nuotraukose. Išoriniam kietajam diskui toks greitis tikrai yra norma.

Apibendrinant, ir man, ir katinukui šis HDD labai patiko: lengvai telpa rankinėje, yra stilingos sidabrinės spalvos (ir blizga!), atsparus įbrėžimams bei lengviems smūgiams ar pasikratymams, greičio užtenka per akis – tai byloja ir atlikti greičio matavimo testai. Šiek tiek neramu, jog prijungtas kabelis truputį juda, bet manau gražiai jį kaišiojant neturėtų būti problemų. Lietuvoje SP Armor A75 2TB HDD kainuoja apie 95 eur.  Kiti išoriniai kietieji diskai su tokia pat talpa, USB 3,1 bei atsparūs smūgiams kainuoja labai panašiai, pavyzdžiui A-Data HD710 Pro – 92 eur., LaCie Porsche Design Mobile Drive – 102 eur., kiek brangesnis yra LaCie Rugged – 130 eur. Tačiau visos šios alternatyvos yra storesnės už Armor A75. Miau.