Kingston entuziastų tarpe nebuvo laikoma rimta žaidėjams skirtų SSD diskų gamintoja, kad ir kokius gerus pardavimų rezultatus ji demonstravo. Iki šio disko pasirodymo visi Kingston gaminiai turėjo labai neįspūdinga seną ir baisiom istorijom apipintą SandForce SF-2281 valdiklį. Kingston HyperX 3K nepaisant aukštos kainos atsidūrė testų rezultatų lentelės pabaigoje.

Turėdama gerai išvystytą prekinį ženklą ir stiprią marketingo komandą Kingston sugebėjo sėkmingai pardavinėti šį SSD. Kingston ir toliau galėjo sėkmingai pardavinėti kažką panašaus, bet tik laiko klausimas kada vartotojai supras jog po gražiu korpusu ir skambiais žodžiais slepiasi vidutiniokas. Nenorėdama rizikuoti Kingston pristatė Hyperx Savage diską, kuris yra visiškai kitoks nei jo pirmtakas.

Neseniai apžvelgtas Silicon Power S55 nenusipelnė daug gražių pagyros žodžių. Bet tai dar nereiškia, jog tuo pačiu Phison S10 valdikliu paremtas Kingston HyperX Savage žengs oponento pėdomis. Tikėkimės, kad jis nežengs ir AData XPG SX930 pramintais takeliais, kurie nuvedė į išvadas, jog žaidėjams skirti SSD nėra geras pasirinkimas.


Pakuotė ir komplektacija

Norint patraukti žaidėjų dėmesį kompiuterių gamintojai privalo pagaminti ne tik gerą produktą, bet jį suvynioti į gražų popieriuką. HyperX Savage disko popieriuko dizainas prilygsta Rafaelo grožiui. Nukeliamą dangtelį turinti dėžutė savo struktūra iš tiesų primena saldainių dėžutę.

Disko pakuotė parodo skirtingas linijinių disko greičių interpretavimo galimybes. Nors oficialiose specifikacijose teigiama, kad duomenų įrašymo greitis yra 510 MB/s, ant dėžutės pateikiamas greitis yra didesnis ir siekia 530 MB/s. Šis skaičius priklauso nuo pasirinktos testavimo metodikos, tad iš tikrųjų abejais atvejais nėra meluojama. Šiaip ar taip linijinė sparta nėra svarbus rodiklis renkantis SSD diską, tai dar vienas argumentas, verčiantis ignoruoti šiuos skaičius. 

Galinė pakuotės dalis yra keista. Čia pateikiama truputėlis nereikšmingos informacijos. Vieta užpildoma tą niekam neįdomią informaciją išvertus į begalę skirtingų kalbų.

Kingston leidžia reikiamą komplektaciją pasirinkti patiems. Galite pirkti standartinį SSD diską su 3,5 colio lizdo adapteriu, adapteriu seniems nešiojamiesiems kompiuteriams, aštuoniais montavimo varžtais ir firminiu HyperX lipduku. Dar gausime montavimo instrukciją bei daug svarbesnį popierėlį su Acronis duomenų klonavimo programinės įrangos kodu.

Taip turi atrodyti solidus priedų sąrašas standartiniam aukštos klasės SSD diskui. Tačiau tai tik bazinė įranga HyperX Savage modeliui. Tuo tarpu pati pilniausia komplektacija yra kažkas neįprasto ir nesutinkamo pas kitus gamintojus. Tai – išorinis kietojo disko korpusas, jam prijungti skirtas laidas bei išskirtinis Kingston HyperX atsuktuvas, kurį galima gauti tik perkant aukštos klasės Kingston SSD diskus.


Žvilgsnis į HyperX Savage

Kaip jau spėjau paminėti pristatinėdamas diską, Kingston HyperX Savage yra į žaidėjus orientuotas aukštos klasės SSD diskas. Nors tokių diskų yra daug, ir juos rinktis verta gan retai, gal būt šis modelis sugebės pakeisti nusistovėjusias taisykles. Iš 120GB, 240GB, 480GB ir 960GB dydžio variantų turėtumėte išsirinkti geriausiai poreikį talpai ir finansines galimybes atitinkantį variantą. Tikėtina, kad tai bus 240 GB dydžio laikmena, visai tokia pat, kokią išbandau ir aš.

Kingston žaidėjams skirtus produktus visada aprūpina išskirtiniu dizainu. Tuo įsitikinome bandydami šio disko pirmtaką HyperX 3K, kurio išvaizda yra vis dar viena priimtiniausių mano širdžiai.. Ypatingo kūrėjų dėmesio sulaukė ir HyperX Savage disko korpusas.

Diskas turi tvirtą ir solidų metalinį korpusą. Ant jo gausu skoningų dizaino elementų, neleidžiančių abejoti, kad tai yra aukštos klasės produktas, sukurtas žaidėjams. Raudonos spalvos viršutinė dalis atrodo gražiai, tačiau gali prastai derėti kai kuriose sistemose. Šiais laikais vis daugiau dėmesio skiriama dizaino universalumui, tad toks sprendimas atrodo labai keistai, ypač kai HyperX 3K turėjo dizainą, kuris tiktų prie bet kokios sistemos dizaino.

Gražus ir tvirtas metalinis korpusas pareikalavo aukų. Tai nulėmė didelę disko masę, kuri siekia beveik 100 gramų. Du kartus sunkesnis nei įprastas SSD nėra tinkamas pasirinkimas svorį taupantiems nešiojamųjų kompiuterių savininkams.

Pagaliau! Pagaliau Kingston atsisakė visur naudoti SandForce valdiklius. Apskritai Kingston yra paskutinė kompanija dar nenusisukusi nuo LSI gaminamų valdiklių. Tačiau HyperX Savage yra kitoks. Jame slepiasi kur kas naujesnis Phison S10 valdiklis.

Ir vis dėl to didesnę įtaką SSD veikimui turi atmintis. Kingston savo logotipą „užpiešė“ ant Toshiba A19 atminties modulių. Aukštos klasės moduliai turėtų demonstruoti spartų veikimą, o MLC technologija užtikrina didelį perrašymų kiekį.

Testai

Sistema, kurioje bus atlikti testai pasižymi tokiais parametrais:

Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
OCZ PPC Silencer 750W PSU, 80+ Gold
NZXT Phantom 530 korpusas
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Samsung Full HD monitorius
Windows 7 Ultimate 64bit

Crystal Disk Mark testuose norime matyti kuo didesnius duomenų perdavimo spartos skaičius.

Na o praktiniuose testuose sparta išreiškiama laiku, reikalingu, atlikti tam tikrai užduočiai. Dėl to čia pageidaujamas kuo mažesnis rezultatas


Išvados

Šiuo metu 240GB talpos Kingston HyperX Savage SSD diskas kainuoja mažiau nei 90 eurų. Už tiek gausite tokios pačios komplektacijos diską, kokį bandėme ir mes. Upgrade Bundle Kit komplektacijos diskas „su visais pribumbasais“ kainuoja 113 eurų. Papildomai tiek primokėti už papildomus priedus nemanau, kad yra verta.

HyperX Savage parodė labai solidžią spartą, kuri leidžia šį diską laikyti vienu greičiausių Sata III diskų, egzistuojančių rinkoje. Praktinėse situacijose SSD disko greitis yra mažai juntamas dalykas, už kurį mokėti papildomai yra neverta. Tačiau šiuo atveju priemoka (lyginant su kitais MLC SSD diskais) yra labai maža, tad apie greitą SSD pagalvoti yra verta.

Kaip pagrindinį disko konkurentą privalau paminėti Samsung SSD850 EVO. Samsung, būdamas konkurencingo greičio ir turėdamas žemesnės klasės TLC atmintį kainuoja 10 eurų brangiau. Lyg ir priežasčių rinktis jį vietoj HyperX Savage nėra. Deja istorinės rinkos aplinkybės susiklostė taip, kad prieš pirkdami Samsung SSD pirkėjai net nesusimąsto apie galimas alternatyvas.

Niekada nerekomendavau rinktis aukštos klasės diskų. Tačiau HyperX Savage (atmetus atgyvenusį SandForce valdikį turinčius diskus) yra vienas pigiausių MLC atmintį turinčių SSD diskų rinkoje. Dėl to jeigu esate tikri, jog nepirksite paties pigiausio SSD už 60 eurų, kita apmąstymų stotelė turėtų būti HyperX Savage.

Kingston HyperX Savage