Apžvelginėdamas Chieftec Proton 1000W galios maitinimo bloką, minėjau, kad jis yra bene vienintelis maitinimo blokas pasaulyje, kuris turi visiškai nemodulinę, ir visiškai modulinę versijas.

Praeitą kartą išbandę pilnai modulinį bloką, šiandien bandome nemodulinę versiją. Testui pasirinkome 600W galios modifikaciją. Taip pat egzistuoja ir silpnesni 400W bei 500W nemoduliniai modeliai.

Jeigu anksčiau bandytas 1000W maitinimo blokas buvo skirtas užkurti galingą kelias vaizdo plokštes turinčią sistemą, tai šis modelis yra skirtas būti paprastu, padoriu maitinimo bloku be didesnių išskirtinumų.

Pakuotė ir komplektacija

Maitinimo blokas turi tokio paties dizaino pakuotę kaip ir jo didesnysis brolis. Esminis skirtumas yra mastelyje – šio bloko pakuotė yra kur kas mažesnė. Ir viduje viskas ne taip kruopščiai išdėliota.

Pakuotėje slepiasi standartinė komplektacija, būdinga nemoduliniams maitinimo blokams. Ją sudaro maitinimo kabelis, varžtai ir vartotojo vadovas.

Detalus žvilgsnis

Chieftec Proton nemoduliniai blokai yra paprasti maitinimo šaltiniai, pasižymintys 400W – 600W galia ir

Vizualiai blokas yra paprastas, bet tvarkingas. Jis neišsiskiria savo forma ar savo dydžiu – tiesiog yra paprastas maitinimo blokas. Tačiau iš kitos pusės jis tvarkingai nudažytas juoda spalva, ant jo užklijuoti gerai derantys lipdukai.

Taigi, nors ir maitinimo blokas ir neturi išskirtinės išvaizdos, gėdos sistemai tikrai nepadarys. Taip ir turi atrodyti, ekonominės klasės blokas, norintiems geriausio kainos ir kokybės santykio.

Nors tai yra nemodulinis maitinimo blokas, tačiau visiško balagano kompiuterio viduje jis nesukels. Dėl to turėtumėme dėkoti plokščiojo tipo kabeliams.

600W yra ta riba, kai vietoj dviejų PCI jungčių, jau ima rodytis nebe dvi, o keturios vaizdo plokščių jungtys. Ši galia yra lūžio taškas, kuriame abu variantai yra teisingi. Chieftec nuomone, šiuo atveju teisingiau yra dvi vaizdo plokštės maitinimo jungtys.

Kitų jungčių ne per daugiausia, minimalus reikiamas kiekis. Bet nemoduliniame maitinimo bloke taip ir turėtų būti.


Žvilgsnis į vidų

Viduje dirba vieno geriausių Chieftec draugų Sirtec sukurta platforma. To pačio gamintojo „viduriai“ dirba ir moduliniuose Proton maitinimo blokuose, tiesa, ten naudojama visiškai kitokia platforma.

Pastaroji platforma yra gan paprasta, bet pakankamai moderni. Ji paremta DC to DC įtampų konvertavimo architektūra. Kaip žinia, Siritec gamina prastas aukštos klasės platformas (užtenka prisiminti NZXT Hale ir OCZ Fatal1ty serijas), tačiau ekonominės klasės šaltiniai yra tarp geriausiųjų.

Mažai kas skiria daug dėmesio smulkioms dizaino detalėms, ypač kai kalba eina apie ekonominės klasės maitinimo blokus. Tačiau Jūs tik pažiūrėkite – naudojama juodos spalvos montažinė plokštė ir juodai nudažyti radiatoriukai. Visa tai padaryta, norint sumažinti vidinių komponentų persišvietimą į išorę.

Pagrindinis bloko kondensatorius – taivanietiškas Teapo. Jo talpa siekia 390µF ir yra priimtina nebrangiam 600W galios maitinimo blokui.

Likę kondensatoriai taip pat pagaminti Teapo firmoje. Jie yra optimalus pasirinkimas, nenorintiems prarasti daug kokybės, bet kartu ir nenorintiems mokėti daugiau.

Nepaisant to, kad tai nėra brangus šaltinis, 12V linija yra pasirengusi atiduoti visą turimą bloko galią. 3,3V ir 5V linijos nėra labai stiprios, tačiau šiuolaikinėms sistemoms to ir nereikia.

Ekonominės klasės maitinimo blokas turi neekonomišką apsaugų sąrašą. Jis aprėpia UVP (apsauga nuo per žemos įtampos), OVP (apsauga nuo per didelės įtampos), SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos), OCP (apsauga nuo pernelyg didelės srovės) ir OTP (apsauga nuo perkaitimo) apsaugas.

Bloką aušina paprastas 120 mm skersmens Globe Fan ventiliatorius. Nors jis naudoja ne pačius ilgaamžiškiausius slydimo guolius, tačiau jie leidžia blokui dirbti pakankamai tyliai. Kaip maitinimo blokas jis skleidžia vidutinį triukšmą, bet kaip ekonominis modelis jis yra tarp tylesniųjų.

Išvados

Nemoduliniai Chieftec Proton serijos maitinimo blokai yra geras pasirinkimas, turintiems ambiciją naudoti pažangų maitinimo bloką, tačiau neturintiems pinigų jį įsigyti. Jie siūlo šiek tiek daugiau, nei vien tik visos galios atidavimas, palaikant kompiuterį saugų.

Chieftec, kaip ir visad, pasižymi ypač konkurencinga kaina. 600W galios Proton blokas kainuoja 55 eurus. Palyginimui, pagrindiniai konkurentai Corsair CX550 ir CX650 kainuoja atitinkamai po 63 ir 68 eurus. Be Quiet! System Power 9 kainuoja 62 eurus. o kita alternatyva  EVGA 600B verta 68 eurų. Reiškia, Chieftec už analogišką produktą prašo maždaug 10 eurų mažiau. Ekonominėje klasėje, tai yra apčiuopiamas skirtumas.

Proton maitinimo blokas yra nepretenzingas maitinimo blokas, nepretenzingiem vartotojam. Surasti geresnį maitinimo bloką tikrai nėra sunku. Tačiau surasti geresnį maitinimo bloką už 50 eurų yra kur kas sudėtingesnė užduotis.