Gegužės mėnesį vyksiančios uždaros konferencijos metu Japonijos bendrovė „ALPS Technologies“ planuoja pristatyti itin mažas statmeno įrašymo diskų duomenų skaitymo galvutės.

Jų naudojimas, kompanijos atstovų teigimu, turėtų leisti pasiekti net 170 Gb kvadratiniame colyje duomenų tankį. Tai lems toli gražu ne kuklus skaitymo/rašymo galvutės dydis, o papildomas jautrios medžiagos sluoksnis jo galiuke, užtikrinsiantis didesnį darbo tikslumą. Taigi, „ALPS Technologies“ naujiena yra ne tik maža, bet ir itin tiksli.

Nedidelis dydis itin patogus konstruojant 2,5″ kietuosius diskus. ALPS tiekia jų dalis ne viena gamintojui. Jei pavyktų naująją galvutę pritaikyti tokio formato diskų gamybai, jų maksimali talpa galėtų padidėti iki 250 GB. Gal taip ir nutiks – tereikia palaukti antros metų pusės, kuomet naujosios ALPS galvutės pasirodys prekyboje.

Sklando gandai, kad naujove jau susidomėjo daugelis kietuosius diskus gaminančių bendrovių. Nieko nuostabaus – ją naudojant galima kurti itin mažus ir talpius kietuosius diskus, be to, nereikia technologijos kurti savo jėgomis – pakanka susitarti su ALPS.