Velso miestelio Llangadog gyventojams nepasisekė – dėl žemėlapius GPS sistemoms kuriančios bendrovės klaidos netikėtai ženkliai padidėjo per gyvenvietę važiuojančių sunkvežimių srautas.

Į šį namą sunkvežimiai įvažiavo tris kartus

Didžiuliai krovininiai sunkvežimiai sunkiai pajėgia įveikti kelis siaurus posūkius miestelio gatvėse. Būtent todėl seniau GPS sistemose pasirinkus nuostatą „sunkusis transportas“ kelias ir būdavo projektuojamas taip, kad Llangadog apvažiuoti. Po to kai žemėlapiuose atsirado lemtingoji klaida, kelią GPS suplanuoja tiesiai per miestelio centrą, na o posūkiuose neišsitenkantys sunkvežimiai jau tris kartus apgadino naujai suremontuotą biurų pastato fasadą. Dabar remonto pėdsakų ant jo nė nematyti (žr. paveikslėlį).

Neseniai apie pusantro milijono svarų sterlingų į aplinkos bei namų tvarkymą investavusiam miestui tokie pokyčiai tikrai nelabai patinka. GPS žemėlapių kūrėjai žada klaidą ištaisyti jau artimiausiame programinės įrangos atnaujinime, na o Llangadog valdžia ties įvažiavimas į miestą pastatė ženklus, įspėjančius apie GPS rodomos informacijos netikslumus. Tikimasi, kad jie padės sunkvežimių vairuotojams išvengti ankštų posūkių, žinoma, jei tik jie naujuosius ženklus pastebės.