Tai jau trečiasis Valve bandymas įsibrauti į PC žaidėjų kambarius: su Steam Box ir SteamOS ši kompanija pradeda invaziją į platesnę žaidėjų rinką. O dabar jie pristatė dar vieną daiktą, patvirtinantį šį faktą – įdomaus dizaino Steam pultelis! Su šiuo daikčiuku galėsite žaisti visus Steam parduotuvėje esančius žaidimus – kad ir kokio amžiaus jis būtų, jį vistiek galėsite žaisti su Steam pulteliu.

Kaip matote paveikslėlyje, jo dizainas išties nėra įprastas: vietoj paprastų analog’ų arba D-pad’o turėsime lietimui jautrius sensorius, o pultelio centre liečiamas ekranas. Valve rašė, jog šiam pulteliui sukurti prireikė metų testavimo ir įvairių dizainų bandymo – štai kaip gimė šis netradicinis pultelis.

Steam žaidėjai, kurie yra pripratę prie pelės ir klaviatūros bus patenkinti Steam pultelio patogumu prilygstančiui kompiuterio pelei. Dauguma žanrų buvo prieinami tik su pele ir klaviatūra, o dabar šiuos žaidimus galėsite žaisti sėdėdami ant sofos su Steam pulteliu: strateginiai žaidimai, šaudyklės, tik su pele žaidžiami žaidimai, tyrinėjimo žaidimai, didelė Indie žaidimų dalis ir, aišku, Euro Truck Simulator 2…“ – rašė Valve.

Be to, pultelis yra lengvai „nulaužiamas“, todėl bet kas, norintis prisidėti prie jo tobulinimo, gali tai padaryti. Aišku, nesuprasite šių Valve žodžių tiesiogine prasme – jie mini Steam Community ir Workshop narius, kurie dirba prie mod’ų kūrimo ir t.t.

Kas dar nesuprato, Steam pultelis veiks ne tik su Steam Box konsole, bet ir su paprasta Steam programa kompiuteryje.

Valve išleis savo Linux operacinės sistemos pagrindu kurtas SteamOS „mašinas“ jau 2014 metais! Laukiam daugiau naujienų…

VG247, Games.lt