HD DVD optinių diskų formatą remianti įmonių grupė paskelbė, kad Europoje HD DVD buitinių grotuvų pardavimai lenkia „Blu-ray“ net trigubai. Žinoma, kalbant apie buitinių grotuvų skaičių „Playstation 3“ konsolės, galinčios nuskaityti „Blu-ray“ diskus, neįskaičiuotos. Taigi, greičiausiai situacija kiek švelnesnė nei teigiama.

HD DVD rėmimo grupės teigimu, šiam formatui tenka net 74% D. Britanijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos ir Šveicarijos HD rinkos. Būtų įdomu palyginti ne tik parduotų grotuvų, bet ir filmų kiekius, tačiau tokios informacijos, deja, kol kas niekas nerenka.

Kiek konkrečiai buitinių HD DVD grotuvų jau parduota nežinia, bet turint galvoje, kad JAV, kur jie siūlomi gerokai seniau, rinkoje šis skaičius siekia 150 tūkst., galima manyti, kad Europoje parduotas kiekis kol kas gerokai kuklesnis.

„Toshiba“ atlikto Europos pirkėjų nuomonės tyrimo duomenimis, už mažiau nei 200 eurų HD grotuvą pasiryžę įsigyti net 70% apklaustųjų. Didėjant kainai mažėja pasiruošusių ją mokėti kiekis. Kompanijos atstovo teigimu, galima pastebėti, kad HD rinka vystosi gerokai sparčiau nei savo laiku plito DVD.