„Transformeriai“, ką besakytų kritikai, buvo vienas iš žiūrimiausių šios vasaros filmų. Nenuostabu, kad pasisekimo sulaukė ir jo versijos namų kinams išleidimas HD DVD diskuose. Kaip praneša „Paramount Pictures“, transformeriai tapo perkamiausiu pirmą prekybos dieną HD filmu istorijoje.

Per pirmą prekybos dieną parduota net šimtas tūkstančių filmo HD DVD diskų. Per pirmą savaitę pardavimai pasiekė 190 tūkstančių ribą. „Paramount“ džiaugiasi įrodę, kad filmai diskuose vis dar gali pritraukti pirkėjų į parduotuves.

Taigi, susidomėjimas didžiulis, bet gali būti, jog „Transformeriai“ tik pirmos prekybos dienos rekordininkais ir liks. „Warner Bros.“ filmas „300“, kuris vienu metu pasirodė HD DVD ir „Blu-ray“ diskuose, per pirmą savaitę suviliojo net 250 tūkstančių pirkėjų. Daugelis jų, beje, rinkosi „Blu-ray“ variantą.

Gal „Blu-ray“ formatu išleistiems „Transformeriams“ taip pat sektusi neblogai, bet čia prasideda politika – „Paramount“ ir „Dreamworks“ yra pasirašę susitarimą, pagal kurį suteikiama teisė 1080p raiškos filmą „Transformeriai“ išleisti tik HD DVD formatu.

Filmo pasirodymas tik vienu HD formatu sulaukė ir viešo jo režisieriaus Michael Bay pasipiktinimo. Jis teigė, kad tokia įvykiu eiga nuvylė bei grasino nekurti filmo tęsinio. Tiesa, vėliau režisieriaus pozicija sušvelnėjo, bet nuomonė visgi aiški.

Kaip ten bebūtų, HD formatams iki DVD pardavimų dar toli. Kol konkuruojama šimtais tūkstančių, DVD diskų parduodami milijonai. Tų pačių „Transformerių“ versijos DVD diske per pirmą dieną parduota 4,5 mln., per pirmą savaitę – 8,3 mln. Beje, tai filmų DVD diskuose pardavimų rekordai šiais metais.

Paveikslėlyje – kadras iš filmo. Jaunoji žvaigždutė Megan Fox.