„Toshiba“ paskelbė, kad jau nuo šio savaitgalio Japonijos rinkoje pradeda pardavinėti pirmą pasaulyje nešiojamą kompiuterį su įrašančiu HD DVD optinių diskų įrenginiu.

Pristatomi du nauji nešiojamų kompiuterių modeliai – „Qosmio G40/97E“ su 17 colių pilnos HD raiškos (1920X1200) monitoriumi ir „Qosmio F40/88EBL“ su 15.4 colio įstrižainės 1280×800 taškų raiškos ekranu. Abu kompiuteriai turės 2 GB DDR2 tipo operatyviosios atminties, kietųjų diskų talpa galės būti nuo 160 iki 200 GB.

Kompiuteriuose bus ir integruoti TV imtuvai, gebantys vienu metu priimti dvi televizijos transliacijas. Ši savybė reikalinga tam, kad vieną kanalą būtų galima žiūrėti, na o kito transliaciją tuo pat metu įrašinėti. Naujuose „Qosmio“ modeliuose bus naudojami „Intel Core 2 Duo“ procesoriai bei „GeForce 8600M GT“ vaizdo lustai, kurie ir tvarkysis su iš HD DVD diskų skaitytuvų srūvančiu duomenų srautu.

Žinoma, įdomiausia naujųjų kompiuterių savybė – galimybė įrašinėti 15 ir 30 GB talpos HD DVD diskus. „Toshiba“ teigia, jog vartotojai galės tuo pat metu vieną HD kanalą žiūrėti, o kito laidą įrašinėti į HD DVD diską. Be to, net ir kokybiškų HD transliacijų įrašymui bus galima naudoti įprastinius DVD, tik teks juos dažniau keisti.

Naujieji kompiuteriai yra gana didelių gabaritų ir tiksliau juos būtų vadinti tiesiog pernešamais AK. Tačiau daugialypės terpės centrų vaidmeniui nauji „Qosmio“ turėtų visai tikti, juolab kad ir nuotolinio valdymo pultai pridedami.

Numatoma, kad 17 colių modelio kaina Japonijos rinkoje bus apie 8400 litų mūsų valiuta, tuo tarpu 15.4″ variantas kainuos apie 6200 litų Lietuvos pinigais. Kol kas nėra žinoma, kada šie kompiuteriai bus pristatyti kitoms rinkoms.

Naujasis Qosmio G40