Artėjantis šventinis prekybos sezonas kaitina kalbas apie galimus filmų „Blu-ray“ formatu pardavimus. Kokie jie bus, kils ar išliks tokie pat spėlioja daug kas. Tuo tarpu formatų karą pralaimėjusi HD DVD kūrėja „Toshiba“ ir toliau neskuba imtis darbo su „Blu-ray“.

Anot kompanijos viceprezidento Yoshihide Fujii, šiuo metu „Toshiba“ nesirengia diegti suderinamumo su „Blu-ray“ formatu į savo buitinius optinių diskų grotuvus. Taigi, „Toshiba“ ir toliau draugaus tik su DVD formatu, kuris išlieka rinkos lyderiu.

„Toshiba“ nenoras rimtai imtis „Blu-ray“ suprantamas – kompanija neskuba pulti propaguoti šios technologijos ir tokiu būdu palaikyti savo pagrindinių konkurentų daugelyje rinkų „Sony“. Žinoma, „Toshiba“ galėtų išleisti universalų „Blu-ray“ ir HD DVD grotuvą ir tokiu būdu tarsi parodyti palaikymą HD DVD filmus pirkusiems gerbėjams, tačiau jis turėtų būti nebrangus. O universalius įrenginius gaminti kainuoja nepigiai.

Tiek „Toshiba“, tiek ir kai kurias kitas bendroves nuo buitinių „Blu-ray“ grotuvų gamybos gali prilaikyti ir 30 JAV dolerių mokestis, kurį reikia sumokėti „Blu-ray“ rėmėjų asociacijai už kiekvieną su šiuo formatu suderinamą grotuvą.