„Sony“ paskelbė ketinantys kitų metų kovo mėnesį pristatyti „XDCAM HD“ – pirmąją vaizdo kamerą, kuri duomenis rašys į „Blu-ray“ formato optinį diską.

Ji bus naujas „XDCAM“ kamerų šeimos narys. Šios kameros ir taip turėjo kuo pasigirti – vaizdas jose buvo rašomas į kietąjį diską, kas gerokai palengvindavo jo perkelimą į kompiuterį montavimui.

Naujoje „XDCAM HD“ versijoje kietąjį diską pakeis įrašantis „Blu-ray“ įrenginys. Kamera galės įrašyti keturių kanalų garsą. „XDCAM HD“ bus skirta beveik profesionaliam vartojimui, tad didelių jos kiekių parduoti nesitikima. Štai ankstesnės versijos „XDCAM“ su kietuoju disku buvo parduota vos kiek daugiau nei 8000 vienetų, tačiau to pakako, kad „Sony“ liktų pardavimais patenkinti. Nenuostabu – viską lemia nekukli kaina. Į „Blu-ray“ diskus rašanti kamera turėtų kainuoti apie 20 tūkstančių JAV dolerių.

Noriu pastebėti, jog ateities optinių diskų formatų kare tarp HD DVD ir „Blu-ray“ pastaruoju metu vyksta gana įdomus dalykai – tuo metu kai „Toshiba“ atideda HD DVD buitinių grotuvų pasirodymą ir kalba apie galimą formatų unifikavimą, „Blu-ray“ stovykla vieną po kito anonsuoja naujus šio formato diskus palaikančius įrenginius. Ar tai reiškia, jog daugiau šansų nugalėti turi „Blu-ray“? Nežinia.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekyba „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti metų pabaigoje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa, o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“, „Hewlett-Packard“ bei „Disney“ ir „Twentieth Century Fox“ kino kompanijos. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.