JAV teismas skyrė net 110 mln. dolerių baudą jau neveikiančiam tinklalapiui „TorrentSpy.com“. Bauda skirta po to, kai svetainė atsisakė pateikti savo vartotojų aktyvumo duomenis, būtinus tolesniam piratinio turinio platinimo internetu bylos tyrimui.

Autorių teises ginanti organizacija MPAA į teismą kreipėsi dar 2006 metais. Iš „TorrentSpy“ siekiamą prisiteisti sumą ji paskaičiavo paprastai – padaugino 3669 užfiksuotus pažeidimus iš 30 000 JAV dolerių. JAV įstatyminėje bazėje tai – maksimali galima nuobauda už vieno kūrinio neleistiną platinimą internete. Kai kūrinių daug, kaip matyti iš šio nutikimo, bendra bauda gali gautis įspūdinga.

Taigi, „TorrentSpy“ prižiūrėjusiai bendrovei „Valence Media“ skirta 110 mln. $ nuobauda, kurios ji didele dalimi nusipelnė ir atsisakydama bendradarbiauti su teisėsauga. Nuobaudą bendrovė žada skųsti, tad tikėtina, kad apie bylą dar išgirsime.

Teisme susirėmusių pusių argumentai tokie banalūs, kad nelabai verta ir kartotoji – MPAA sveikina sprendimą skirti baudą ir tikisi, jog tai taps gera pamoka kitiems piratiniams puslapiams. Tuo tarpu „TorrentSpy“ atstovai teigia, jog nėra teisinga bausti svetaines, kuriose nelegalios medžiagos nesaugoma, pateikiamos tik nuorodos – juk, anot jų, niekas nebaudžia knygų autorių, jei kas nors paseka aprašytomis idėjomis.