Virš „Symantec“ telkiasi debesys – saugumo sprendimų firma „eEye Digital Solutions“ skelbia šios kompanijos sukurtose antivirusinėse programose radusi pavojingą spragą.

„eEye“ specialistų teigimu, įsilaužėliai gali pasinaudoti spraga kompiuteriui valdyti arba duomenims iš jo vogti. Didelį pavojų kelia tai, kad nereikia jokio vartotojo įsikišimo, jokio neaiškaus failo paleidimo. Pakanka žinoti, kur yr silpnoji vieta ir ja pasinaudoti. Prasprūdę pro „Symantec“ apsaugą įsilaužėliai gali be vargo redaguoti ir trinti informaciją kompiuteryje. Taip pat vartotojui nieko apie tai nežinant jie gali vykdyti programas.

„Symantec“ spragos buvimą po neilgų dvejonių pripažino. Paskutinėse atnaujinimų kompanijos antivirusinėms programos versijose jau įdiegtas bandymų pasinaudoti landa aptikimo mechanizmas. Na, problemą tai bent jau iš dalies išsprendžia, bet štai susigrąžinti susvyravusio vartotojų pasitikėjimo gali ir nepadėti.

Šiuo metu „Symantec“ antivirusines naudoja per 200 mln. kompiuterių visame pasaulyje. Jos populiarios ir namų, ir verslo sistemose, nors ir garsėja apetitu kompiuterio resursams. Kol kas apie atvejus, kuomet buvo pasinaudota rastąja „Symantec“ antivirusinių spraga negirdėti.